Навчально-науковий центр усної історії

Центр створено 1 листопада 2005 року при кафедрі історії та культури України ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Його поява стала логічним продовженням наукової діяльності групи науковців, що зосередили свою увагу на розробці соціальної тематики вітчизняної історії – повсякденного життя громадян України у радянський період. Так, упродовж 2003-2005 рр. групою аспірантів кафедри було проведене усне опитування жителів сіл Переяслав-Хмельницького району Київської області, мета якого полягала у дослідженні побутових умов життя сільського населення даної території у 20-40 рр. ХХ століття. У штатному вимірі центр складається з керівника та лаборанта.

Основні напрямки діяльності

• накопичення, опрацювання та введення у науковий обіг джерел усної історії;
  • розробка та апробація методики досліджень у галузі усної та повсякденної історії;
  • реалізація наукових проектів з вивчення історичного минулого України засобами усної історії;
  • співпраця з науковими, навчальними та культурними організаціями у галузі усної історії;
  • організація семінарів, круглих столів, конференцій;
  • розробка тематичних курсів та навчальних програм для студентів вищих навчальних закладів;
  • видання наукових, навчальних і методичних матеріалів;
  • керівництво студентськими науковими роботами;
  • створення електронних інформаційних ресурсів для роботи з джерелами усного походження.

КЕРІВНИЦТВО

Нагайко Тарас Юрійович

кандидат історичних наук

Керівник Навчально-наукового центру усної історії

Муха Любов Миколаївна

Фахівець

Щербина Марія Олегівна

Лаборант

Горбовий Олександр Анатолійович

Лаборант

ГРАФІК РОБОТИ

Пн. – Пт. – 830–1700
Сб. – Нд. – вихідний

Обідня перерва: 1230–1300

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

Адреса: 08401, м. Переяслав-Хмельницький, вул. Сухомлинського, 30, каб. 221 (а).

+38(096) 128-88-89 (Тарас Нагайко, керівник)

phdpu_oralh@ukr.net