Стрілець
Ольга Володимирівна
кандидат педагогічних наук, доцент, член спілки дизайнерів України,
член Національної спілки краєзнавців України
Стрілець
Ольга Володимирівна
кандидат педагогічних наук, доцент, член спілки дизайнерів України,
член Національної спілки краєзнавців України
ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:
кабінет № 325
(корпус № 1, поверх № 3)
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
+ 38 (063) 581-27-94
Біографічні відомості. Народилася 19 квітня 1960 р. в с.м.т. Новий Яричів, Львівської обл. Батько – Костюк Володимир Григорович – інженер. Мати – Костюк Іванна Михайлівна – медик.
Навчання. У 1977 році закінчила Ново-Яричівську середню школу №2. Вступила у Львівське медичне училище, відділ «Фармації». Із 1984 по 1989 рр. навчалася у Львівському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва (сьогодні Львівська Академія мистецтв), відділ «художнього текстилю», спеціальність «художник-технолог». Захистила диплом з відзнакою.
Робота. У 1989-1992 р. працювала у Львівському фонді культури «Гердан». У 1992 р. переїхала в місто Богуслав Київської області, де організувала при дитячій школі мистецтв відділ образотворчого мистецтва (який функціонує і досі).
10 років працювала в Богуславському гуманітарному коледжі імені І.С. Нечуя-Левицького, де організовувала відділ образотворчого мистецтва.
Створила музей історії Богуславської ЗОШ № 1 «Від жіночої гімназії до загальноосвітньої школи».
У 2002 році переїхала в місто Переяслав-Хмельницький Київської обл. 18 років працює в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», на педагогічному факультеті, кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання.
2012 році захистила кандидатську дисертаційну роботу за темою «Формування у майбутніх учителів образотворчого мистецтва естетичного сприйняття творів мистецтва засобами українського народного килимарства». 2015 році одержала звання доцента.
Суспільно-громадська діяльність. Ольга Володимирівна організувала лабораторію «Етнодизайну», досліджує історичні витоки та найдавніші техніки килимарства, ручного ткацтва, писанкарства, витинанки, ляльки-мотанки, аплікації.
Щороку бере активну участь у Міжнародних виставках «Освіта та кар’єра», освітянських виставках «Освіта 2017-2020р.». Проводить художні майстер-класи для дітей з особливими потребами міста та області, майстер-класи для школярів міста, майстер-класи в українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни с. Циблі. Для вчителів та учнів міста і району організовує творчі конкурси «Писанкове диво». Організовує творчі виставки до Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання», до урочистих заходів присвячених Григорію Сковороді, до Міжнародного полікультурного фестивалю «Переяславський дивограй». Щороку проводить навчання для студентів з Данії: Інтернаціональний студентський табір «Датська школа». Участь у організації та проведенні Всеукраїнської учнівської олімпіади з «Образотворчого мистецтва». Представляла майстер-клас «Розпис на склі» для українського жіноцтва у журналі «Жінка» м. Київ.
Під час проходження VІІІ наукового форуму Україна-Польща «ОСВІТА ДЛЯ МИРУ», який проходив у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», для науковців з Польщі Ольга Стрілець виткала гобелени з образами видатних особистостей: Король Казимир ІІІ, викладач, науковець – Марія Гжегожевська.
Має власні творчі надбання: персональна виставка «Квітка-душа» присвячена Герою України, етнографу Михайлу Сікорському, м. Переяслав, музей «Заповіту». Творчі роботи представляла на виставках у Львові, Києві, Торонто та інших містах.
Роботи Ольги Володимирівни знаходяться у музеях Переяслава, а саме: писанки за мотивами Трипільської культури – музей «Трипільської культури»; витинанки – музей «Григорія Сковороди» та ін.
Коло наукових інтересів.
Наукове керівництво.
Основні наукові праці. Розробила робочі програми з таких дисциплін: «Теорія і практика етнодизайну», «Основи дизайну», «Мистецтво Київщини», «Гуманізація змісту мистецької освіти», «Історія зарубіжного мистецтва. Історія українського мистецтва», «Дизайн в текстилі». Розробила методичні рекомендації для проходження етнографічної практики в музеях, де студенти поглиблено вивчають старожитнє українське народне мистецтво.
Інформація про діяльність науково-педагогічного працівника Стрілець О.В.
Стрілець О.В. написала ряд наукових статей, з них:
Творчість як найбільша цінність учителів образотворчого мистецтва . Школа першого ступеня: теорія і практика: збір. наук. праць ДВНЗ «Переяслав-Хм. ДПУ ім. Г.Сковороди»: – Вип. . – Переяслав-Хм., 2014.
Навчально-виховне значення мистецтва писанкарства. / Проблеми освіти № 78. Частина 2. НАПН України. – К. – 2014. – С. 222–227
Дідух як різновид українського етнодизайну у формуванні духовності та національної культури молоді. Науковий часопис НПУ ім. М.П.Драгоманова. – Серія 17. Теорія і практика навчання і виховання. Випуск 26. – К. – 2015.– С.17
Теоретичні основи формування у майбутніх учителів образотворчого мистецтва естетичного сприймання художніх творів Збірник наукових праць. Педагогіка, Психологія. Філософія. Вип. 34. – Переяслав-Хмельницький. – 2015 – 144-153 с
Організація дослідницької діяльності студентів на заняттях із етнодизайну. – Науковий часопис. НПУ ім. М.П.Драгоманова. – Серія 14. Теорія і методика мистецької освіти. Випуск 16 (21) час. 2. – К. – 2014.– С.74
«Українська народна писанка як засіб формування творчих здібностей у школярів» Zbior artykulow naukowych. Pedagogika. Wspolczesne tendencje w nauce I edukacji. Krakow. 2016. С.87.
Етнодизайн як засіб формування національної самосвідомості у майбутніх учителів образотворчого мистецтва. / ІІІ Всеукраїнський науково-методичний семінар з Міжнародною участю. Естетичні засади розвитку педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін. Умань. 2016
Розвиток творчої активності у студентів мистецьких дисциплін / збірник наукових статей. Міжнародна науково-практична конференція. Педагогіка – 2016. С –140. Люблін. – 15-21 с.
«Корекційно-розвивальні технології в образотворчому мистецтві для дітей та молоді з особливими потребами». Zbior artykulow naukowych priorytetowe obszary badawcze od teorii do praktyki. Lublin. 2017.с.35.
«Формування в учнівської молоді духовно-маральних цінностей засобами образотворчого мистецтва». Monografia pokonferencyjna/ science? Research? Development 10/ pedagogy/ London. 2018. С.33.
Погляди Василя Сухомлинського на працю як духовну потребу підростаючого покоління. Humanitarium. ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди». Педагогіка. Переяслав – Хм. 2019 р. С.76
Навчальні дисципліни:
Почесна грамота. Міський голова І. Якименко. 2012 р.
Почесна Монета міста. Міський голова І. Якименко. 2013 р.
Почесний диплом. Міністерство освіти і науки України. Міністр В. Кремень 2010 р.
Дипломи і грамоти. Ректор ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» В.П.Коцур. 2010-2019 рр.
Дипломи за участь у фестивалях народної творчості. Міністерство культури України. Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав». Генеральний директор О. Лукашевич. 2012 р., 2013 р. ,2014 р.,2015 р., 2016 р.,2018 р.
Дипломи за активну участь у семінарських виставках і представлення освітніх інноваційних технологій. Національна академія педагогічних наук України. Президент В. Кремень. 2017 р.
Медаль «Героя України Михайла Сікорського». 2015 р.
Медаль «Григорія Сковороди». 2016 р.
Медаль «Лесі Українки» Пос. № 22. 2019.
Подяка. Міністерство Освіти і науки України за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. Міністр Л.М. Гриневич. 2018 р.