Стрілець Ольга Володимирівна • Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Стрілець Ольга Володимирівна

Стрілець О.В.

Стрілець
Ольга Володимирівна

кандидат педагогічних наук, доцент, член спілки дизайнерів України,
член Національної спілки краєзнавців України

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

кабінет № 325
(корпус № 1, поверх № 3)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (063) 581-27-94

Біографічні відомості. Народилася 19 квітня 1960 р. в с.м.т. Новий Яричів, Львівської обл. Батько – Костюк Володимир Григорович – інженер. Мати – Костюк Іванна Михайлівна – медик.

Навчання. У 1977 році закінчила Ново-Яричівську середню школу  №2. Вступила у Львівське медичне училище, відділ «Фармації». Із 1984 по 1989 рр. навчалася у Львівському державному інституті декоративно-прикладного мистецтва (сьогодні Львівська Академія мистецтв), відділ «художнього текстилю», спеціальність «художник-технолог». Захистила диплом з відзнакою.

Робота. У 1989-1992 р. працювала у Львівському фонді культури «Гердан». У 1992 р. переїхала в місто Богуслав Київської області, де організувала при дитячій школі мистецтв відділ образотворчого мистецтва (який функціонує і досі).

10 років працювала в Богуславському гуманітарному коледжі імені І.С. Нечуя-Левицького, де організовувала відділ образотворчого мистецтва.

Створила музей історії Богуславської ЗОШ № 1 «Від жіночої гімназії до загальноосвітньої школи».

У 2002 році переїхала в місто Переяслав-Хмельницький Київської обл. 18 років працює в ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», на педагогічному факультеті, кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання.

2012 році захистила кандидатську дисертаційну роботу за темою «Формування у майбутніх учителів образотворчого мистецтва естетичного сприйняття творів мистецтва засобами українського народного килимарства». 2015 році одержала звання доцента.

Суспільно-громадська діяльність. Ольга Володимирівна організувала лабораторію «Етнодизайну», досліджує історичні витоки та найдавніші техніки килимарства, ручного ткацтва, писанкарства, витинанки, ляльки-мотанки, аплікації.

Щороку бере активну участь у Міжнародних  виставках «Освіта та кар’єра»,  освітянських виставках «Освіта 2017-2020р.». Проводить художні  майстер-класи для дітей  з особливими потребами міста та області, майстер-класи для школярів міста, майстер-класи в українському державному медико-соціальному центрі ветеранів війни с. Циблі. Для вчителів та учнів міста і району організовує творчі  конкурси «Писанкове диво». Організовує творчі виставки до Всеукраїнського історико-культурологічного форуму «Сікорські читання», до урочистих заходів присвячених Григорію Сковороді, до Міжнародного полікультурного фестивалю «Переяславський дивограй». Щороку проводить навчання для студентів з Данії: Інтернаціональний студентський табір «Датська школа». Участь у організації та проведенні Всеукраїнської учнівської олімпіади з «Образотворчого мистецтва». Представляла майстер-клас «Розпис на склі» для українського жіноцтва у журналі «Жінка» м. Київ.

Під час проходження VІІІ наукового форуму Україна-Польща «ОСВІТА ДЛЯ МИРУ», який проходив у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», для науковців з Польщі Ольга Стрілець виткала гобелени з образами видатних особистостей: Король Казимир ІІІ, викладач, науковець – Марія Гжегожевська.

Має власні творчі надбання: персональна виставка «Квітка-душа» присвячена Герою України, етнографу Михайлу Сікорському, м. Переяслав, музей «Заповіту». Творчі роботи представляла на виставках у Львові, Києві, Торонто та інших містах.

Роботи Ольги Володимирівни знаходяться у музеях Переяслава, а саме: писанки за мотивами Трипільської культури – музей «Трипільської культури»; витинанки – музей «Григорія Сковороди» та ін.

Коло наукових інтересів.

Наукове керівництво.

Основні наукові праці. Розробила робочі програми з таких дисциплін: «Теорія і практика етнодизайну», «Основи дизайну», «Мистецтво Київщини», «Гуманізація змісту мистецької освіти», «Історія зарубіжного мистецтва. Історія українського мистецтва», «Дизайн в текстилі». Розробила методичні рекомендації для проходження етнографічної практики в музеях, де студенти поглиблено вивчають старожитнє українське народне мистецтво.

Інформація про діяльність науково-педагогічного працівника Стрілець О.В.

Стрілець О.В. написала ряд наукових статей, з них:

Творчість як найбільша цінність учителів образотворчого мистецтва . Школа першого ступеня: теорія і практика: збір. наук. праць ДВНЗ «Переяслав-Хм. ДПУ ім. Г.Сковороди»: – Вип. . – Переяслав-Хм., 2014.

Навчально-виховне значення мистецтва писанкарства. / Проблеми освіти № 78. Частина 2. НАПН України. – К. – 2014. – С. 222–227

Дідух як різновид українського етнодизайну у формуванні духовності та національної культури молоді. Науковий часопис НПУ ім. М.П.Драгоманова. – Серія 17. Теорія і практика навчання і виховання. Випуск 26. – К. – 2015.– С.17

Теоретичні основи формування у майбутніх учителів образотворчого мистецтва естетичного сприймання художніх творів  Збірник наукових праць. Педагогіка, Психологія. Філософія. Вип. 34. – Переяслав-Хмельницький. – 2015 – 144-153 с

Організація дослідницької діяльності студентів на заняттях із етнодизайну. – Науковий часопис. НПУ ім. М.П.Драгоманова. – Серія 14. Теорія і методика мистецької освіти. Випуск 16 (21) час. 2. – К. – 2014.– С.74

 «Українська народна писанка як засіб формування творчих здібностей у школярів» Zbior artykulow naukowych. Pedagogika. Wspolczesne tendencje w nauce I edukacji. Krakow. 2016. С.87.

Етнодизайн як засіб формування національної самосвідомості у майбутніх учителів образотворчого мистецтва. / ІІІ Всеукраїнський науково-методичний семінар з Міжнародною участю. Естетичні засади розвитку педагогічної майстерності викладачів мистецьких дисциплін. Умань. 2016

Розвиток творчої активності у студентів мистецьких дисциплін / збірник наукових статей. Міжнародна науково-практична конференція. Педагогіка – 2016. С –140. Люблін. – 15-21 с.

«Корекційно-розвивальні технології в образотворчому мистецтві для дітей та молоді з особливими потребами». Zbior artykulow naukowych priorytetowe obszary badawcze od teorii do praktyki.  Lublin. 2017.с.35.

 «Формування в учнівської молоді духовно-маральних цінностей засобами образотворчого мистецтва». Monografia pokonferencyjna/ science? Research? Development 10/ pedagogy/ London. 2018. С.33.

Погляди Василя Сухомлинського на працю як духовну потребу підростаючого покоління. Humanitarium. ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди». Педагогіка. Переяслав – Хм. 2019 р. С.76

Навчальні дисципліни

Почесна грамота. Міський голова І. Якименко. 2012 р.

Почесна Монета міста.  Міський голова І. Якименко.  2013 р.

Почесний диплом. Міністерство освіти і науки України. Міністр В. Кремень 2010 р.

Дипломи і грамоти. Ректор ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» В.П.Коцур. 2010-2019 рр.

Дипломи за участь у фестивалях народної творчості. Міністерство культури України. Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав». Генеральний директор О. Лукашевич. 2012 р., 2013 р. ,2014 р.,2015 р., 2016 р.,2018 р.

Дипломи за активну участь у семінарських виставках і представлення освітніх інноваційних технологій. Національна академія педагогічних наук України. Президент В. Кремень. 2017 р.

Медаль «Героя України Михайла Сікорського». 2015 р.

Медаль «Григорія Сковороди». 2016 р.

Медаль «Лесі Українки» Пос. № 22. 2019.

Подяка. Міністерство Освіти і науки України за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів та плідну науково-педагогічну діяльність. Міністр Л.М. Гриневич. 2018 р.

Перейти до вмісту