Степаненко Володимир Михайлович • Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Степаненко Володимир Михайлович

Степаненко В.М.

Степаненко
Володимир Михайлович

заступник завідувача кафедри спортивних дисциплін, ігор і туризму з навчально-виховної роботи, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

ГРАФІК ПРИЙОМУ:

понеділок: 1400-1600
кабінет № 107
(корпус №
2, поверх № 1)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

 stepan5808@ukr.net

Біографічні відомості. Народився 2 серпня 1971 р. в селі Коленці Іванківського району, що на Київщині у родині будівельника, Михайла Назаровича і вчительки, Галини Іванівни.

Навчання. У 1988 році закінчив середню школу № 1 міста Іванків Київської області. У 1988 р. вступив на педагогічний факультет (сп. «Фізичне виховання») Переяслав-Хмельницького філіалу Київського державного педагогічного інституту імені О. М. Горького. В 1992 році закінчив факультет фізичного виховання Переяслав-Хмельницького філіалу Київського державного педагогічного інституту імені М. П. Драгоманова.

Із 2001 по 2005 рр. навчався в аспірантурі Національного університету фізичного виховання і спорту України, де під керівництвом відомих науковців – кандидата біологічних наук, професора Миколи Павловича Дудіна та кандидата педагогічних наук, професора Валентини Іванівни Воронової захистив кандидатську дисертацію на тему «Морфофункціональна та психофізіологічна обумовленість захисних дій юних футболістів 11-15 років».

Робота.

З серпня до листопада 1992 року працював тренером з футболу Іванківської ДЮСШ. Після служби у збройних силах України (1992-1993 рр.), з 1993 р. працював на посаді викладача кафедри спортивних ігор Переяслав-Хмельницького ДПІ імені Г.С. Сковороди.

З 1.09.2005 року переведений на посаду старшого викладача кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму Переяслав-Хмельницького ДПУ імені Григорія Сковороди. З 1.09.2006 року в зв’язку з реорганізацією кафедри спортивних дисциплін, ігор та туризму переведений на посаду старшого викладача кафедри спортивних ігор, туризму та ЗСЖ ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди». З 2010 року в зв’язку з реорганізацією кафедри спортивних ігор, туризму та ЗСЖ – доцент кафедри спортивних ігор. З 1.09.2014 року переведений на посаду доцента кафедри ТМФВ і С, а з 1.09.2015 року переведений на посаду доцента та призначений заступником завідувача кафедри спортивних ігор. З 2017 року у зв’язку з реорганізацією кафедри спортивних ігор – доцент та заступник завідувача кафедри спортивних дисциплін, ігор і туризму. Степаненко Володимир Михайлович має загальний педагогічний стаж 26 років, з них у даному вузі 25 років.

Суспільно-громадська діяльність. Володимир Михайлович є членом та лектором науково-методичних комітетів Київської обласної федерації футболу та Української асоціації футболу.

Коло наукових інтересів. До кола наукових інтересів Володимира Михайловича Степаненка належать теорія і методика спортивної підготовки юних футболістів, теорія і методика фізичного виховання та спортивної підготовки студентської та учнівської молоді, історія розвитку дитячих народних ігор.

Наукове керівництво. Степаненко В.М. – здійснює керівництво написанням дипломних робіт магістрів та аспірантами.

Основні наукові праці. Володимир Михайлович Степаненко – автор понад 39 наукових та науково-методичних праць, один із розробників методики контролю та прогнозування ефективності тактичних дій юних футболістів у зв’язку з із морфофункціональною та психофізіологічною обумовленістю. У галузі історії розвитку дитячих народних ігор, В. М. Степаненко, разом з Куйбідою В. В., Коханцем П.П., Кривенком Ю О. та Кривенком Р. О., в 2017 р. видали монографію «Народні дитячі ігри м. Переяслава та його околиць кінця XIX – початку XX ст.».

У 2010 р. Володимиром Степаненком випущено посібник для студентів факультетів фізичного виховання «Теорія і методика викладання футболу» (рекомендованого МОН України як навчальний посібник для студентів вищих педагогічних навчальних закладів (лист №1/11-3599 від 30.04.2010 р.).

Навчальні дисципліни: Степаненко В.М. забезпечує читання лекційних курсів із «Теорії та методики викладання футболу», «Теорії та методики викладання обраного виду спорту (футбол)» та «Спортивно-педагогічного вдосконалення (футбол)».

Подяки за підготовку студентів-переможців Всеукраїнських студентських олімпіад:

2015 р. – Подяка за підготовку студента-переможця II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фізичне виховання» (20 травня 2015 р.);

2016 р. – Подяка за підготовку студента-переможця II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фізичне виховання» (18 травня 2016 р.);

2017 р. – Подяка за підготовку студента-переможця II етапу Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Фізичне виховання» (17 травня 2017 р.);

Перейти до вмісту