Шинкар
Тетяна Сергіївна
кандидат філологічних наук, викладач кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання
Шинкар
Тетяна Сергіївна
кандидат філологічних наук, викладач кафедри української і зарубіжної літератури та методики навчання
ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
tatianapanchenko@ukr.net
Біографічні відомості.
Навчання. У 2006 році закінчила ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди», отримавши повну вищу освіту за спеціальністю «Педагогіка та методика середньої освіти. Українська мова та література»; 2007 р. – за спеціальністю «Управління навчальним закладом». З 2006 по 2016 працювала журналістом у ТРК «Альта» м. Переяслава-Хмельницького.
З 2014 року по 2017 рр. навчалася в аспірантурі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» за спеціальністю «Українська мова», науковий керівник – доктор філологічних наук, професор Навальна Марина Іванівна. У квітні 2018 року в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького успішно захистила дисертацію на тему «Нові явища в семантиці та словотворенні лексики в українській пресі початку XXI ст.» й отримала науковий ступінь кандидата філологічних наук.
Робота. Із 2014 року почала працювати в університеті, спершу викладачем на кафедрі професійної освіти, згодом і до нині – викладачем на кафедрі української і зарубіжної літератури та методики навчання.
Суспільно-громадська діяльність.
Коло наукових інтересів. Зарубіжна література, українська література, мова ЗМІ, журналістика.
Наукове керівництво.
Основні наукові праці. Є автором більше двадцяти наукових розвідок, присвячених мовно-стильовим особливостям української літератури кінця ХІХ – початку ХХ століття, виразному читанню різножанрових творів, динамічним процесам у мові засобів масової інформації тощо. Серед них – статті: «Динамічні процеси в українській сучасній періодиці на прикладі жаргонної лексики» (2015); «Using the elements of spoken language of drama-fairy play «Forest song» of Lesya Ukrainka» (2016); «Особливості виразного читання прозових творів (на прикладі казок)» (2016); «Особливості підготовки студентів-філологів до виразного читання художніх творів» (2017); «Функціонування розмовної дієслівної лексики в мові української періодики початку ХХІ століття» (2016); «Функціонування відантропонімів у мові українських мас‑медіа початку ХХІ століття» (2017); «Розширення тематики слова «війна» в публіцистичних текстах початку ХХІ ст.» (2017); «Розширення сфери вживання військових термінів у мові української преси» (2017); «Художні особливості готичної прози Едгара Аллана По» (2018); «Жіночі образи в романі М. Етвуд «Історія, розказана Служницею» (2019) та інші.
Є співавтором колективної монографії «Лексика українських масмедіа» за редакцією Марини Навальної (2019).
Навчальні дисципліни: Інтернет-журналістика; Медіабезпека; Медіаправо; Практикум з виразного читання.