Мізін
Костянтин Іванович
доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання
Мізін
Костянтин Іванович
доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання
ГРАФІК ПРИЙОМУ:
четвер: 1200-1400
каб. № 309
(ЗЗСО № 7)
КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:
+ 38 (04567) 7-19-99
kmizin@i.ua
Біографічні відомості. Народився 01.10.1972 р. у Кам’яних Потоках, Кременчуцького району, Полтавської області.
Навчання. 1980–1990 рр. – навчання в Кам’янопотоківській середній школі, де відзначений грамотами за успішне навчання та активну громадську роботу.
1990–1995 рр. – навчання в Київському державному педагогічному інституті іноземних мов (нині Київський національний лінгвістичний університет), який закінчив за спеціальністю іноземні мови (дві мови) та кваліфікацією вчителя німецької і англійської мов.
2000–2003 рр. – аспірантура в Київському національному лінгвістичному університеті (кафедра німецької філології).
У 2004 р. захистив кандидатську дисертацію з теми «Компаративні фразеологічні одиниці сучасної німецької мови: шляхи утворення та ідеографія» у спецраді Київського національного лінгвістичного університету за спеціальністю 10.02.04 – германські мови.
2008–2011 рр. – докторантура в Київському національному лінгвістичному університеті.
У 2012 р. захистив докторську дисертацію з теми «Усталені порівняння англійської, німецької, української та російської мов в аспекті зіставної лінгвокультурології» у спецраді Київського національного лінгвістичного університету за спеціальністю 10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне мовознавство.
Робота. 1995–2000 рр. – за результатами співбесіди прийнятий на роботу викладачем кафедри іноземних мов Полтавського державного педагогічного інституту ім. В.Г. Короленка.
У 1999 р. перебував з метою підвищення кваліфікації у Німеччині (стипендіат Ґете-інституту).
2003–2005 рр. – викладач кафедри романо-германської філології Полтавського державного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка (у 2004 р. переведений на посаду старшого викладача цієї кафедри, а у 2005 р. – на посаду доцента).
2005–2008 рр. – доцент кафедри перекладу Кременчуцького державного політехнічного університету (у 2006 р. отримав атестат доцента кафедри перекладу).
2011–2013 рр. – доцент, а із 2013 р. – професор і завідувач кафедри перекладу Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського.
У 2015 р. отримав атестат професора кафедри перекладу.
Із 01.09.2016 р. і понині працює завідувачем кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».
Суспільно-громадська діяльність. Координує міжнародну співпрацю між філологічним факультетом ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» і Західночеським університетом у м. Пльзень, Чеська Республіка.
Співорганізатор і учасник численних міжнародних науково-практичних конференцій. Автор і співавтор численних наукових публікацій у фахових і зарубіжних виданнях, а також виданнях, що входять до наукометричних баз (Scopus, WoS, Erih plus та ін.).
Коло наукових інтересів: зіставна лінгвокультурологія, контрастивна лінгвістика, лінгвоконцептологія, фразеологія.
Наукове керівництво. Бере активну участь у підготовці наукових кадрів як рецензент або опонент кандидатських/докторських дисертаційних досліджень із трьох спеціальностей: 10.02.04 – германські мови, 10.02.16 – перекладознавство та 10.02.17 – порівняльно-історичне і типологічне мовознавство. Керує аспірантами (одна робота захищена у 2017 р.).
Основні наукові праці. Приймає активну участь у науковій роботі факультету, вишу. Займається науковою та навчально-методичною роботою: має більше 230 праць, серед яких три монографії, чотири навчальних посібники з грифом МОН України. Є співавтором ще чотирьох навчальних посібників («Лінгвокультурологія» (2017), «Вступ до перекладознавства» (2019) та ін.).
Співорганізатор і учасник численних міжнародних науково-практичних конференцій. Автор і співавтор численних наукових публікацій у фахових і зарубіжних виданнях, а також виданнях, що входять до наукометричних баз (Scopus, WoS, Erih plus та ін.).
Як голова / член експертних комісій МОН України брав неодноразову участь у проведенні ліцензійних / акредитаційних експертиз у ВНЗ України.
Є членом редакційного складу низки наукових журналів і збірників (“Психолінгвістика”; “Лінгвістичні студії”; “Соціум. Документ. Комунікація” та ін.).
Координує міжнародну співпрацю між філологічним факультетом ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» і Західночеським університетом у м. Пльзень, Чеська Республіка.
Навчальні дисципліни. Викладає лекційні та практичні курси освітніх компонентів: Вступ до перекладознавства, Лінгвокультурологія, Актуальні проблеми мовознавства, Німецька мова.