Марченко Наталія Миколаївна • Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Марченко Наталія Миколаївна

Марченко Н.М.

Марченко
Наталія Миколаївна

старший викладач кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

П’ятниця: 1200-1400
кабінет № 309
(приміщення факультету)

ID НАУКОВЦЯ:

ORCID

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (093) 593-81-12
1marchenko_n@ukr.net

Біографічні відомості. Народилася 26 жовтня 1978 року в м. Переяслав-Хмельницький Київської області.

Навчання.  У 1996 році закінчила середню школу в місті Переяслав-Хмельницький. У 2001 році закінчила Переяслав-Хмельницький державний педагогічний інститут імені Григорія Сковороди за спеціальністю українська мова та література, німецька мова, зарубіжна література.

У 2007 році завершила навчання в аспірантурі Київського національного лінгвістичного університету. Працює над кандидатською дисертацією на тему «Формування рецептивної граматичної компетенції майбутніх учителів німецької мови після англійської» за шифром 13.00.02 – теорія та методика навчання: германські мови.

01.12.2014-31.12.2014 – проходила стажування в Національному університеті біоресурсів і природокористування України

15.11.2017-15.12.2017 – стажування в Німеччині м. Магдебург на базі Hochschule Magdeburg-Stendal

01.11.2019-30.11.2019 – стажування в Національному університеті «Чернігівський колегіум імені Т.Г. Шевченка»

Робота. З 2002 року працює на кафедрі іноземної філології, перекладу та методики навчання іноземних мов.

Наталія Миколаївна є членом Спілки українських германістів, бере активну участь у міжнародних конференціях, форумах та семінарах за підтримки Goethe-Institut Ukraine та Hueber Verlag Deutschland. У квітні 2016 брала участь у проекті DAAD (Німецької академічної служби обмінів) та проходила стажування у м. Магдебург. Приймає участь у міжнародному проекті «Meet-Up Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen von Europeans for Peace».

Стаж педагогічної роботи у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» 18 років.

Суспільно-громадська діяльність. Приймає участь у міжнародному проекті «Meet-Up Deutsch-Ukrainische Jugend begegnungen von Europeans for Peace».

Коло наукових інтересів. Особливості викладання німецької мови як другої іноземної, формування рецептивної граматичної компетенції, когнітивно-риторичний аналіз німецькомовної політичної комунікації, особливості перекладу етнокультурних мовних одиниць.

Наукове керівництво.

Основні наукові праці. Теоретичний доробок містить близько 35 наукових праць, з них 11 статей в журналах, що входять до науково-метричних баз.

Навчальні дисципліни: Марченко Н.М. забезпечує викладання «Практичного курсу другої мови (німецької)», «Практичної граматики німецької мови», «Практики усного та писемного мовлення», «Практикуму другої мови (німецької)».

Перейти до вмісту