Малашевська Ірина Анатоліївна • Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Малашевська Ірина Анатоліївна

Малашевська І.А.

Малашевська
Ірина Анатоліївна

доктор педагогічних наук, доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання,
фахівець музично-оздоровчої діяльності з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (04567) 5-36-90

art.kafedra@ukr.net

 

Біографічні відомості. Народилася 01 серпня 1972 р. у станиці Ленінградській Краснодарського краю у сім’ї службовців. З 1972 по 1979 р. проживала у м. Первоуралськ Свердловської області.

Навчання. У 1987 р. завершила навчання у Шполянській середній школі №3 і вступила до Черкаського музичного училища імені С.С.Гулака-Артемовського, яке у 1991 році закінчила з відзнакою, отримавши спеціальність викладач гри на фортепіано, концертмейстер. У 1997 році закінчила Донецьку консерваторію імені С.С.Прокоф’єва, отримавши повну вищу освіту за спеціальністю фортепіано та кваліфікацію артист камерного ансамблю, концертмейстер, викладач. У 2006 році по закінченню навчання в аспірантурі при НПУ імені М.П. Драгоманова захистила кандидатську дисертацію під керівництвом доктора мистецтвознавства, професора Побережної Г.І. і отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук. Тема кандидатської дисертації «Методика музично-теоретичної підготовки майбутніх учителів музики на історико-стильовій основі». Звання доцента було присуджено у 2011 році. У 2007 році закінчила навчальні курси «Музикотерапія» за авторською програмою доктора мистецтвознавства, професора Побережної Г.І. У 2012 та 2014 рр. прослухала науково-методичний курс у Чехії: «Музикотерапія як музична дорога до світу дитини: терапевтичний аспект роботи з музикою у дітей від народження до 15 років», опанувавши основами Чеської моделі підтримуюче-розвивальної музичної терапії. У період з 2013 по 2016 рр. навчалася в докторантурі при факультеті мистецтв імені Анатолія Авдієвського НПУ імені М.П. Драгоманова. Під керівництвом доктора педагогічних наук, професора Падалки Г.М. у 2018 р. захистила докторську дисертацію на тему: «Теорія і практика навчання музики дітей дошкільного та молодшого шкільного віку з використанням музикотерапії».

Робота. Трудову діяльність розпочала у 1991 р. з посади концертмейстера кафедри музики Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. З 2000 і по теперішній займається викладацькою діяльністю в зазначеному вузі. З 2009 року почала проводити оздоровчо-розвивальні музичні групові заняття з дітьми дошкільного (ДНЗ №9 «Сонечко», м. Переяслав-Хмельницький). З 2011 року організовувала і проводила навчально-методичні семінари по впровадженню музикотерапії у систему дошкільної та початкової шкільної освіти. На сьогодні успішно закінчили ці курси майбутні фахівці музично-одоровчої діяльності з різних куточків України: Бердичева, Борисполя, Броварів, Сміли, Києва, Луганська, Бердянська, Білої Церкви, Харкова, Хмельницького, Одеси, Боярки тощо. У вересні 2012 року авторська методика «Музикотерапія з дітьми дошкільного віку» Малашевської І.А. отримала перемогу на ІV Міжнародному фестивалі педагогічних інновацій у м. Черкаси. У 2013 році вийшло 2 передачі на телеканалі «Тоніс» в рубриці «Щоденник для батьків» («Музика. Частина 2» 01.06.2013 та «Звуко- та зоотерапія» 27.08.2013 р.). У 2013 р. виступала на Національному радіо у прямому ефірі з тематики «Музикотерапія у роботі з дітьми дошкільного та шкільного віку». З 2013 по 2017 рр. була організатором Всеукраїнських міжвузівських науково-практичних семінарів на тему: «Культурологічний та педагогічний аспекти впровадження музикотерапії у систему дошкільної, шкільної та вищої мистецької освіти» (I-IV).

Суспільно-громадська діяльність.

Коло наукових інтересів.

Наукове керівництво.

Основні наукові праці. У процесі музично-педагогічної діяльності у Переяслав-Хмельницькому ДПУ імені Григорія Сковороди забезпечувала викладання наступних курсів: «Сольфеджіо», «Гармонія», «Поліфонія», «Аналіз музичних творів», «Історія української музики», «Інтеграція викладання музичних дисциплін», «Основний музичний інструмент», «Вступ до спеціальності», «Музикотерапія», здійснювала керівництво курсовими та дипломними роботами студентів.

Інформація про діяльність науково-педагогічного працівника Малашевської І.А.

Навчальні дисципліни.

Перейти до вмісту