Курочкін Віктор Григорович • Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Курочкін Віктор Григорович

Курочкін
Віктор Григорович

доцент кафедри спортивних дисциплін, ігор і туризму

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

четвер: 1400-1600
кабінет № 107
(корпус №
2, поверх № 1)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

Біографічні відомості. Народився 8 грудня 1949 р. в місті Перевальськ Луганської області у родині робітників Григорія Федоровича, Валентини Миколаївни.

Навчання. У 1966 році закінчив середню школу №17 міста Перевальськ Луганської області. Під час навчання у школі активно займався спортом.

У 1968 р. вступив на факультет фізичного виховання Харківського державного педагогічного інституту імені Григорія Сковороди, який закінчив у 1972 р. В період навчання в інституті був гравцем команди майстрів з регбі «Локомотив» Харків – чемпіона міста Харкова, срібного призера першості Центральної Ради «Локомотив» 1970 р.,бронзового призера Чемпіонату України 1972 р.

У 2004 р. присвоєно звання доцента кафедри спортивних дисциплін, ігор і туризму.

Робота. 1966-68 рр. – електрослюсар, інструктор фізкультури шахти №25 тресту «Комунарськ вугілля» Луганської області.

1972-1977 рр. – тренер дитячо-юнацької спортивної школи Баликчинського району Андижанської області Узбекистану з гандболу.

1978-1981 рр. – тренер дитячо-юнацької спортивної школи Баликчинського району Андижанської області з хокею на траві.

1979-1980 рр. – тренер жіночої команди «Надія» Баликчі з хокею на траві, яка приймала участь у змаганнях за право виходу до Чемпіонату СРСР серед команд першої ліги.

1981-1985 рр. – тренер школи вищої майстерності з хокею на траві Андижанського обласного комітету з фізичної культури і спорту:

1981 р. – тренер молодіжної збірної команди Радянського Союзу з хокею на траві. Дівчата – переможці міжнародного турніру молоді Соціалістичних країн (Польща).

1982 р. – тренер молодіжної дівочої збірної Узбекистану. Переможці ІІІ Молодіжних ігор Радянського Союзу.

1983 р. – тренер жіночої команди «Андижанка» (м. Андижан) – багаторазового чемпіона Радянського Союзу з хокею на траві.

1981-1985 рр. – головний тренер юнацьких, молодіжних дівочих команд Андижанської області – призерів комплексних юнацьких та молодіжних змагань Узбекистану.

З січня по вересень 1986 р. – тренер із хокею на траві міжгосподарського спортивного клубу «Колос» м. Переяслав- Хмельницький.

У жовтні 1986 р. у зв’язку зі створенням Переяслав-Хмельницького філіалу Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького був переведений на викладацьку роботу.

З січня 1988 р. по вересень 1991 р. працював головою спортивного клубу філіалу.

З вересня 1991 р. до вересня 1994 р. – старший викладач кафедри спортивних ігор.

З вересня 1994 р. до червня 1995 р. – завідувач навчальною частиною Переяслав-Хмельницького філіалу Київського державного педагогічного інституту імені О.М. Горького.

З 1995 р. по 2019 р. в.о. доцента, доцент, заступник завідувача кафедри спортивних ігор, спортивних ігор і атлетизму, кафедри спортивних дисциплін, ігор і туризму.

За час роботи на факультеті навчалось багато студентів, які згодом стали відомими спортсменами. Більш 50-ти гравців гандбольної команди «Світлотехнік», а потім «Будівельник» (м. Бровари) – призера Чемпіонатів України, закінчили факультет фізичного виховання.

Збірні команди філіалу інституту з хокею на траві у 1991 р. та гандболу у 1988, 1990 рр. ставали призерами змагань педагогічних вузів та універсіади України.

Суспільно-громадська діяльність. Віктор Григорович із 1994 р. є членом Президії федерації хокею на траві України, а потім ради, головою суддівського комітету. З 2018 р. голова комітету змагань федерації хокею на траві України та голова контрольно-дисциплінарного комітету.

Член оргкомітету Міжнародної науково-практичної конференції «Актуальні проблеми і перспективи розвитку фізичного виховання, спорту та туристсько-краєзнавчої роботи в закладах освіти»

Член оргкомітету Всеукраїнської студентсько-науково-практичної конференції «Актуальні проблеми і перспективи розвитку фізичного виховання, спорту і туризму в закладах освіти».

Коло наукових інтересів. За сприяння доцента Курочкіна Віктора Григоровича на факультеті фізичного виховання проводяться Міжнародні науково-методичні конференції «Актуальні проблеми та перспективи розвитку фізичного виховання, спорту і туристсько-краєзнавчої роботи у закладах освіти; Міжнародні науково-практичні інтернет-конференції «Основні напрямки розвитку фізичної культури, спорту та фізичної реабілітації»; Всеукраїнські студентські науково-практичні конференції «Актуальні проблеми розвитку спортивних ігор, спортивних дисциплін і туризму у закладах освіти».

Під керівництвом Курочкіна Віктора Григоровича здійснюється модернізація науково-освітнього простору відповідно до Закону України «Про вищу освіту», розроблено навчально-методичні комплекси для КМСОНП, робочі навчальні програми, критерії оцінювання та завдання для проведення модульного та підсумкового контролю знань студентів з курсів ТМВ гандболу, ТМВ бадмінтону, ТМВОС (гандбол), СПУ (гандбол) відповідно до «Положення про кредитно-модульну систему організації навчального процесу в університеті» та поточну рейтингову відомість, в якій відображаються оцінювання всіх виконаних студентами видів робіт.

У відповідності до вимог вищої школи доцент кафедри спортивних ігор і туризму Курочкін В. Г. удосконалює свою теоретичну та практичну діяльність, тісно пов’язує свої знання з вимогами загальноосвітньої школи. Діяльність Віктора Григоровича спрямована на організацію навчально-виховного процесу студентів, розробку, видання та впровадження навчально-методичних посібників.

До кола наукових інтересів Курочкіна Віктора Григоровича входить також питання організації та проведення науково-практичних семінарів тренерів та суддів федерації хокею на траві України.

Наукове керівництво. Під керівництвом Віктора Григоровича студентами факультету фізичного виховання проводяться дослідження за науково-дослідною темою: «Підвищення ефективності тренувальної і змагальної діяльності в ігрових видах спорту». Результати досліджень відображаються в наукових статтях та використовуються при написанні курсових, бакалаврських і магістерських робіт.

В навчальному процесі під керівництвом Курочкіна В.Г. широко висвітлюються між предметні зв’язки з дисциплінами загальноосвітнього та медико-біологічного циклів, розкриваються їх теоретико -методичні аспекти.

Основні наукові праці. Курочкін Віктор Григорович – автор понад 60 наукових та науково-публіцистичних праць.

2004 р. «Загальні основи теорії і методики спортивних ігор». Навчальний посібник. Борисов О.О., Курочкін В.Г.

2004 р. «Основи теорії і методики викладання баскетболу і гандболу» Навчальний посібник. Курочкін В.Г.

2006 р. «Методика викладання хокею з шайбою». Навчальний посібник. Борисов О.О., Данилко М.Т., Курочкін В.Г.

2011 р. «Методика викладання бадмінтону у вузах, ДЮСШ і СДЮШОР» Навчальний посібник. Борисов О.О., Курочкін В.Г., Шульга М.П.

2013 р. «Спортивні ігри». І, ІІ книга. Навчальний посібник. Борисов О.О., Курочкін В.Г., Сембрат С.В.

2017 р. «Хокей на траві. Теоретичні та організаційно-методичні аспекти» Навчальний посібник. Курочкін В.Г., Кривенко Ю.О., Погребний В.В.

Навчальні дисципліни: «Теорії та методики викладання футболу», «Теорії та методики викладання обраного виду спорту (футбол)» та «Спортивно-педагогічного вдосконалення (футбол)».

Урядові нагороди та відзнаки Міністерства освіти та науки України, Міністерства молоді та спорту України:

1982 р. Почесна грамота Президії Верховної Ради Узбекистану.

1996,1999 рр. Почесна грамота Міністерства освіти і науки України.

1996 р. Знак «Відмінник освіти України».

2019 р. Почесна грамота Міністерства молоді та спорту України з нагоди 45-річчя хокею на траві України.

Нагороди громадських організацій:

2019 р. Почесна відзнака Федерації хокею на траві України з нагоди 45-річчя хокею на траві України.

Відзнаки виконавчих органів місцевого самоврядування:

2007 р. Почесна грамота міської Ради м. Переяслав-Хмельницького з нагоди 20-річчя Університету.

2019 р. Грамота міської Ради з нагоди дня міста Переяслав-Хмельницького.

2019 р. Почесна грамота Управління фізичної культури і спорту Київської обласної державної адміністрації.

Нагороди Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету:

2003, 2005 рр. Подяка Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету.

2003 р. Подяка з нагоди Дня студента. Почесна грамота університету з нагоди дня знань в рік української педагогіки.

2005 р. Подяка з нагоди Дня фізичної культури і спорту України.

2006, 2016 рр. Почесні відзнаки з нагоди 20-річчя, 30-річчя Університету.

2019 р. Почесна відзнака з нагоди 30-річчя факультету фізичного виховання Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету.

2019 р. Пам’ятна відзнака Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди з нагоди ювілею.

Нагороди за спортивні досягнення:

1970, 1971 рр. Грамота за зайняте І місце в першості м. Харкова з регбі у складі команд «Локомотив» .

1971 р. Диплом ІІ ступеню за зайняте ІІ місце у першості ЦРДСТ «Локомотив» з регбі у складі команди «Локомотив» Харків.

1971, 1972 рр. Грамота за І місце у змаганнях з регбі: Меморіалу Івана Дрокіна у складі команди «Локомотив» Харків.

1972 р. Диплом ІІІ ступеню за ІІІ місце у фіналі першості України з регбі у складі команди «Локомотив» Харків.

1981 р. Диплом І ступеню, тренеру команди Андижанської області за перше місце у змаганнях Кубку Узбекистану серед жіночих команд.

1982 р. Свідоцтво комітету з фізичної культури і спорту при Раді Міністрів СРСР. Тренеру команди Узбекистану за зайняте І місце у змаганнях з хокею на траві серед дівчат ІІІ спортивних ігор молоді СРСР.

1985 р. Почесна грамота Андижанської обласної Ради ДСТ «Ёш куч» за підготовку спортсменів вищого класу, членів збірних команд області, республіки.

1991 р. Присвоєно звання судді « Всесоюзної категорії» з хокею на траві.

1991 р. Присвоєно звання судді національної категорії України з хокею на траві.

Перейти до вмісту