Коцур Віталій Вікторович

Коцур В.В.

Коцур
Віталій Вікторович 

доктор історичних наук, кандидат політичних наук, професор

Ректор

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

понеділок: 1600-1800

кабінет № 219
(корпус № 1, поверх № 2)

ID НАУКОВЦЯ:

ORCID ID
Google Scholar

ResearcherID: AAJ-8183-2020

Academia.edu

Профіль на порталі НБУВ ID0043557

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (044) 293-11-11
uhsp.edu@gmail.com

Біографічні відомості. Народився 4 жовтня 1986 р. м. Ромни, Сумської області (Україна) у родині освітян Віктора Петровича Коцура та Надії Іванівни Коцур.

Навчання. У 1992 році розпочав навчатися в загальноосвітній середній школі №1 міста Переяслав-Хмельницького. Брав активну участь в загальноосвітніх та спортивних заходах, як на місцевому, так і на всеукраїнському рівнях. Переможець конкурсів художньої та літературної творчості, всеукраїнських шкільних олімпіад  та конкурсів-захистів науково-дослідних робіт учнів членів Малої академії наук з історії (2000-2003 рр.).

У 1999 році з відзнакою закінчив дитячу художню школу. У 2002 році закінчив курси оператора комп’ютерного набору при Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди. У 2003 році із золотою медаллю закінчив середню школу №1 міста Переяслав-Хмельницького, Київської Області. У 2003 році вступив на історичний факультет ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», який екстерном, з відзнакою закінчив у 2006 році, здобув спеціальність викладача історії та правознавства.

Протягом 2003–2007 рр. навчався в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю міжнародна інформація. У 2006 році проходив стажування в м. Бремен в Deutsche Angestellten-Akademie, а також в CASA Internationale Sprachschule Bremen. У 2009 році закінчив Хмельницький національний університет, спеціальність «Міжнародна інформація» – інформаційний аналітик-міжнародник, перекладач.

У 2010 році закінчив Хмельницький національний університет, спеціальність «Фінанси». З 2007 по 2010  рр. навчався в аспірантурі Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. 7 червня 2011 в Інституті політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України захистив кандидатську дисертацію на тему: «Етнополітичний конфлікт у Придністров’ї в контексті українсько-молдовських міждержавних відносин» та здобув науковий ступінь кандидата політичних наук за спеціальністю 23.00.05 – етнополітологія та етнодержавознавство.

У 2018 р. закінчив магістратуру ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» (магістр, політолог, викладач суспільно-політичних дисциплін).

У 2022 р. закінчив магістратуру за спеціальністю право в Академії праці, соціальних відносин і туризму.

Робота. У 2003 році працював провідним фахівцем Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди, м. Переяслав-Хмельницький. У 2010 році, у зв’язку зі створенням у Переяслав-Хмельницькому державному педагогічному університеті імені Григорія Сковороди випускової кафедри політології розпочав свою науково-педагогічну діяльність у даному структурному підрозділі університету. У 2011 році, після захисту кандидатської роботи, розпочав працювати у відділі національних меншин інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України.

Після Революції Гідності, у 2014–2015 рр. працював головним консультантом Управління забезпечення зв’язків Президента України з Кабінетом Міністрів України та центральними органами виконавчої влади Адміністрації Президента України, м. Київ.

З 2015 на посаді старшого наукового співробітника відділу національних меншин інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України. З 2015-2019 рр. – помічник-консультант Народного депутата України. З 2011 року працює викладачем, старшим викладачем, доцентом та професором кафедри політології Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. м. Переяслав. 3 2018 р. – заступник декана соціоісторичного факультету по міжнародних відносинах ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». З вересня 2020 року працює професором кафедри публічного управління та адміністрування ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». З 2020 року декан факультету гуманітарно-природничої освіти  і соціальних технологій ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». З 2021 р. – по даний час ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі.

Громадська діяльність. Активний учасник Революції Гідності (2013–2014 рр.). Один з організаторів переяславської сотні самооборони імені Тараса Трясила, яка активно долучилася до протестних рухів під час Євромайдану, а згодом була реорганізована в громадське формування з охорони правопорядку «Самооборона Переяславщини», очолюване відомим громадським діячем, доктором історичних наук, професором Ярославом Потапенко.

Членство в організаціях. Член колегії Державної служби якості освіти України, член ради ректорів Київського вузівського центру, член ГО «Спілка ректорів закладів вищої освіти України», голова громадської ради при виконавчому комітеті Переяслав-Хмельницької міської ради 2016-2019 рр., секретар громадського формування з охорони правопорядку «Самооборона Переяславщини», член громадської організації «Майдан Переяславщини» та «Переяславський Скарб», член Національної спілки краєзнавців України, член громадської організації «Ресурсний центр сталого розвитку» (Код ЄДРПОУ: 40522935), співвласник громадської організації «ФК Матадор».

Коло наукових інтересів: національні меншини України, етнонаціональна політика, громадсько-політична діяльність національних меншин; національна та громадянська ідентичність; міжнародна безпека, національна безпека; політичні ідеології; дослідження проблем сучасної української молоді та освіти; освітній менеджмент; інфомедійна грамотність.

Наукове керівництво. Керує аспірантами,  студентською науково-дослідною роботою. Бере участь у організації та проведенні студентських виховних заходів. Керує студентським науково-дискусійним гуртком «Політичні студії».

Основні наукові праці. Публiкацiї Коцура В.В.

Автор близько 200 публікацій з етнічної історії, етнополітології, державної політики щодо національних меншин в Україні, національної та міжнародної безпеки, конфліктології, публічного управління та адміністрування, української національної та громадянської ідентичності. Автор монографій «Етнополітичний конфлікт у Придністров’ї у контексті українсько-молдовських міждержавних відносин» (2013), «Національні меншини України в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ ст. – поч. ХХІ ст.» (2019), Україна і НАТО в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ – початку ХХІ ст. (2022). Член авторського колективу монографій «Донбас в етнополітичному вимірі» (2014), «Галичина в етнополітичному вимірі» (2017), «Національні меншини України в політичних процесах ХХ – ХХІ століття: стан і проблеми дослідження» (2020), «Політичний процес у незалежній Україні: підсумки і проблеми» (2021), Трансформаційні процеси у пострадянських країнах: 30 років поступу до демократії (2021).

Книги:

Україна і НАТО в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ – початку ХХІ ст.: монографія / [авт. колектив: Магомедов А.О., Коцур В.В., Коцур Л.М.]. Переяслав (Київська обл.): Університет Григорія Сковороди в Переяславі, Домбровська Я.М., 2022. 334 с.

Національні меншини України в контексті суспільно-політичних трансформацій 90-х рр. ХХ ст. – поч. ХХІ ст.: Монографія. Переяслав-Хмельницький. ФОП Домбровська Я.М., 2019. 594 с.

Етнополітичний конфлікт у Придністров’ї у контексті українсько-молдовських міждержавних відносин. К. : ІПіЕНД ім. І.Ф. Кураса НАН Украни, 2013. 272 с.

Букет Є.В., Коцур В.В., Коцур Л.М. Вільне (Вульшка): краєзнавчий вимір крізь віки. – Переяслав-Хмельницький (Київська обл.): Домбровська Я.М. 2018. – 179 с. іл. (Історія укр. села).

Навчальні посібники:

Україна в системі міжнародної безпеки і євроатлантичного співробітництва: навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни / Уклад. В. В. Коцур. Переяслав-Хмельницький: ФОП Я. М. Домбровська.  2017. 180 с. (Облік видав. арк. 7,8. Наклад 100 прим. Зам №216. Виготівник ФОП Я. М. Домбровська)

Науково-довідкові видання (енциклопедії, довідники, наукові каталоги, огляди), що мають наукову новизну:

Новітня політична лексика: неологізми, оказіоналізми та інші новотвори (енциклопедичний словник-довідник). [І.Я. Вдовичи, Л.Я Угрин, Г.В. Шипунов та ін.]; за заг. ред. Н.М.Хоми. Львів : «Новий Світ-2000», 2015. С. 37, 236-237, 307, 346, 402

Американський президенціалізм: інститут глави держави в США у персоналіях від зародження до сьогодення. Біографічна енциклопедія / О. В. Бабкіна, С. М. Дерев’янко, М. П. Требін та ін.; за наук. ред. Н. М. Хоми. Львів: Новий Світ-2000, 2018. С. 69-74

Брошури: Україна в системі міжнародної безпеки і євроатлантичного співробітництва: модульно-контролюючі завдання для самостійного вивчення дисципліни / Уклад. В. В. Коцур. Переяслав-Хмельницький: ФОП Я. М. Домбровська. 2017. 60 с. (Облік видав. арк. 2,7. Наклад 100 прим. Виготівник ФОП Я. М. Домбровська)

Член редакційної колегії збірників наукових праць: «Scientiaetsocietus», «Society. Document. Communication. Соціум. Документ. Комунікація».

Упорядник наукового збірника статей: Наукові записки з укр. іст.: Зб. наук. статей. – Переяслав-Хм. (Київ. обл.) : Домбровська Я.М., 2017. – Спец. вип. 42.

Навчальні дисципліни:«Конфліктологія», «Політичне прогнозування», «Теорія міжнародних відносин», «Міжнародне право», «Електронне врядування», «Україна в системі міжнародної безпеки та євроатлантичного співробітництва», «Політичні відносини і політичні процеси сучасності», «Радикалізм і екстримізм у політичному житті», «Теорія і практика гібридних воєн у сучасному світі», «Конфліктологія у системі публічного управління», «Парламентаризм та парламентська діяльність», «Вибори і виборчі системи».

Міжнародна співпраця у сфері науки і освіти.  З 2010 року член Європейської Асоціації наук з безпеки (European Association for Security). Стамбульський фонд науки та культури.

Участь у міжнародних проєктах:

  • Міжнародний проєкт «Зміцнення міжкультурних зв’язків, подолання стереотипів» (EU Project 2017. “Strengthen Cross-Cultural Connections, Embrace the Differences”) за сприяння Стамбульського фонду науки та культури у межах програми освітніх обмінів Еразмус (з 05.05.2017р. по 04.11.2017 р.);
  • Danish Helsinki Committee for Human Rights – дансько-український проєкт «Права людини, демократія, різноманіття та інтернаціоналізація українського суспільства» (Human Rights, Democracy, diversity and internationalization of Ukrainian society) (з 01.02.2017р. по 01.09.2017р.);
  • Україно-турецький проєкт «Посилення крос-культурних зв’язків, охоплення відмінностей» (2017);
  • Україно-данська студентська літня школа (2017);
  • Програма ЄС Erasmus+ KA2. №586098-EPP-1-2017-1-UA-EPPKA2-CBHE-JP «Модернізація педагогічної вищої освіти з використання інноваційних навчальних матеріалів – MoPED» (з 15 жовтня 2017 р. по 14 жовтня 2020 р.);
  • Міжнародний проєкт Еразмус+ «Tracing Cultural Heritage», що передбачав обмін культурною спадщиною між різними націями, формування у сучасної молоді полікультурної компетентності, поваги до історії як власного народу, так і сусідніх держав (лютий, 2019 р., Стамбул (Турція));
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ Youth №2018-2-TR01-KA105-060932 «Обмін культурною спадщиною» (2019);
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ Youth № 2019-1-TR01-KA205-073529 «Посібник з адаптації до освітньої системи та соціального життя для іноземних студентів» (SOS) (2019-2022 рр..);
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ КА2. №619227-EPP-1-2020-UA-EPPKA2-CBHE-JP «UTTERLY: Центри сертифікації викладачів: інноваційні підходи до досконалості викладання» (2020);
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ Youth № 2019-1-TR01-KA105-070217 «Єдність це сила» (2020);
  • Проєкт програми ЄС Еразмус+ напряму Жан Моне № 101084787 «Система безпеки і оборони ЄС: перспективи для України» (EUsds:pUA) (2022-2025).

Nagroda European Association for Security Vitalii Kotsur za rozwoj nauk o bezpieczenstwie rozprawa doktorska pt. Konflikt w Nadniestrzu w kontekscie stosunkow ukrainsko-moldawskich. European Union. Krakow 12.05.2012, Грамота учаснику Майдану (2014), Грамота інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф. Кураса НАН України (2016), Орден Святого Архістратига Михаїла (2017), Подяка Національної спілки краєзнавців України (2018), Почесна грамота Київської обласної ради (2020), Подяка МОН України (2022), Пам’ятний знак «За сприяння державній охороні України» (2022), Медаль «За сприяння в обороні Бориспільщини» (2022), Подяка Прем’єр-міністра України (2022), Подяка Міністерства молоді та спорту України (2022), Епархальна відзнака Митрополита Переяславського і Вишневського (2023), Орден Святого великомученика Юрія Переможця (2023), Орден Святого Миколая Чудотворця (2023), Грамота Верховної ради України (2023), Грамота МОН України (2023)

Перейти до вмісту