Борисова Наталія Василівна • Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Борисова Наталія Василівна

DSC_7565-250x250

Борисова
Наталія Василівна 

кандидат педагогічних наук, доцент кафедри іноземної філології, перекладу та методики навчання

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

п’ятниця: 1200-1400
каб. 309
(ЗЗСО № 7)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (04567) 7-19-99
natalieborysova@gmail.com

Біографічні відомості. Народилася 28 квітня 1976 р. у місті Переяславі-Хмельницькому Київської області.

НавчанняУ 1993 році закінчила середню школу № 4 міста Переяслава-Хмельницького Київської області і вступила на філологічний факультет Переяслав-Хмельницького державного педагогічного інституту імені Григорія Сковороди. Закінчила його в 1998 р. за спеціальністю «Українська мова і література, іноземна мова» і здобула кваліфікацію «Вчитель української мови і літератури, англійської мови».

Після навчання в аспірантурі за спеціальністю 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки в 2003 році захистила кандидатську дисертацію на тему «Теоретичні й методичні засади навчання іноземних мов в школах України (1917-1933 рр.)».

Робота. З 2001 року працювала на кафедрі іноземних мов, на сьогодні – на кафедрі іноземної філології, перекладу та методики навчання ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

Суспільно-громадська діяльність. Виконує обов’язки заступника завідувача кафедри з профорієнтаційної роботи, є членом вченої ради філологічного факультету і членом IATEFL Ukraine (Українське відділення Міжнародної асоціації викладачів англійської мови як іноземної).

Бере активну участь у роботі міжнародних та всеукраїнських конференцій, займається організацією конференцій на базі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди».

 

Коло наукових інтересів. Питання лінгвістики, методики навчання лінгвістичних дисциплін у вищих навчальних закладах, освіти в Україні (ХІХ-ХХ століття), зокрема, вивчення і методика навчання іноземної мови в загальноосвітніх навчальних закладах, актуальні проблеми педагогіки, навчання і виховання студентів.

Тривалий час є виконавцем Міжнародного освітянського проекту з міжнародної співпраці між кафедрою психології і педагогіки дошкільної освіти ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди», дитячим садком «Золотий ключик» (м. Переяслав-Хмельницький, Україна), дитячим садком «Ворота знань» (“Learning Gates”) (м. Тампа-Лутц, штат Флоріда (США).

У 2019 році пройшла стажування в Західночеському університеті м. Пльзень (Чеська республіка). В рамках якого була проведена лекція на тему «Formation of the English Language».

Наукове керівництвоОпонувала кандидатську дисертацію К.Д. Матійчук «Організація самостійної роботи з фахових дисциплін у майбутніх учителів іноземної мови (друга половина ХХ – початок ХХІ століття) (захист 15.04.2015 р., м. Хмельницький). Керує написанням курсових і дипломних робіт бакалаврів та магістрів.

Основні наукові праціЄ автором понад 50 наукових та навчально-методичних праць у фахових та зарубіжних виданнях. Є співавтором монографії «Американський педагогічний досвід на українському ґрунті», а також співавтором навчально-методичних посібників «Лексико-граматичні тести для контролю рівня знань студентів нефілологічних факультетів вищих навчальних закладів», «Робочий день в американському дошкільному закладі «Ворота знань»…», «Взаємодія освітнього закладу і родини в сучасному соціопросторі: з досвіду роботи американського та українського дошкільних закладів».

Навчальні дисциплінипрактика усного та писемного мовлення англійської мови, практичний курс англійської мови, практикум з англійської мови, практикум з домашнього читання, культура іншомовного спілкування.

Перейти до вмісту