Василькевич Ярослава Зіновіївна

Василькерич Я.З.

Василькевич
Ярослава Зіновіївна 

Кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології,
Член громадської організації “Українська асоціація психосинтезу та психотерапії”

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

Вівторок: 1100-1300
кабінет № 320
(корпус № 1, поверх № 3)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

+ 38 (050) 384-39-29

v.yaroslava15@gmail.com

НАУКОВИЙ ПРОФІЛЬ:

Google Scholar

ORCID ID

Біографічні відомості. Народилася 15 березня 1959 року у місті Тернополі.

Навчання. 1976 року закінчила середню школу № 13 м. Тернополя з золотою медаллю.

1983 року закінчила Київський державний університет імені Т. Г. Шевченка за спеціальністю «Психологія» з присвоєнням кваліфікації «Психолог, викладач психологічних дисциплін».

З грудня 1983 року по грудень 1986 року навчалася в аспірантурі Київського державного університету ім. Тараса Шевченка на кафедрі загальної та експериментальної психології за спеціальністю – психологія праці.

Кандидат психологічних наук зі спеціальності «Загальна психологія, історія психології» з квітня 2009 року. Дисертацію на тему «Психологічні чинники процесуальної динаміки пошукової активності в умовах професійного навчання» захистила в спеціалізованій вченій раді Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

З 2011 року по 2014 рік – докторант Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Робота. У вищій школі працює з 1983 року.

З 1983 року працювала викладачем у Тернопільському національному педагогічному університеті ім. В. Гнатюка. З 1989 року працює викладачем в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі. З 2009 року і по теперішній час працює на посаді доцента кафедри психології факультету історичної і соціально-психологічної освіти. Працювала за сумісництвом на посаді доцента кафедри загальної та експериментальної психології факультету психології Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

 Член робочої групи ОНП «Психологія» третього освітньо-наукового рівня вищої освіти (аспірантура) спеціальності 053 «Психологія» та освітньо-професійної програми «Психологія» спеціальності 053 Психологія, першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.

Старший науковий співробітник наукової теми “Академічна доброчесність педагога: через навчання до професійного зростання” ІD- 37563 2018-06-25 14:44:55 (2396-2602).

Стажування та підвищення кваліфікації.  

2008 р. – навчання психотерапії за методом Мерилін Мюррей у рамках діяльності Вищої соціально-психологічної школи ЦІППО АПН України (свідоцтво СПК №395487, 144 год.).

2015 р. – Міжнародна програма підвищення кваліфікації для освітян “Новітні методи і форми навчання у вищій школі”, Академія Поморська у Слупську, м. Слупськ, Польща, (посвідчення WNS.50415, сертифікат).

2019 р. – Науково-педагогічне стажування «Стажування для освітян + школа з англійської мови», Західно-Фінляндський коледж, місто Гуйттінен, Фінляндія,  (сертифікат №17052019/23, 120 год.).

2020 р. – Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, кафедра психології. Тема стажування: Психолого-педагогічні засади становлення егалітарної особистості майбутнього фахівця (180 год., 6 кредитів ЄКТС). Довідка про проходження стажування №1030-33/03 від 28.12.2020 р.

2022 р. – Міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) на тему: ”Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (PhD) в країнах Європейського Союзу та Україні”, м. Люблін, Польща (45 год., 1,5 кредитів ЄКТС, сертифікат ES№95678/2022).

Суспільно-громадська діяльність.

Координатор міжнародного договору Erasmus+ з обміну студентів і викладачів (ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький ДПУ імені Григорія Сковороди» і Гданський університет, Польща) – 2016-2018рр.

Робота в Міжнародній програмі підвищення кваліфікації для освітян (Східно-Європейський Інститут Психології (Україна-Франція), Гданський університет, Поморська академія в Слупську, Ягелонський університет, Польща).

Робота у складі журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт (2013-2014 рр.) та Всеукраїнської студентської олімпіади з психології (2019 р.).

Робота з видання наукових збірників:

– Відповідальний секретар фахового збірника Humanitarium. Психологія (ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди») до 2020 р.;

– Член редакційної колегії збірника Сучасна гуманітаристика (ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди») до 2020 р.;

– Член наукового комітету наукового збірника European humanities studies: state and society (Польща) (ISSN 2450-6486).

Робота в науково-методичній раді університету.

Коло наукових інтересів. Проблеми діагностики та розвитку інтелекту, креативності, обдарованості, когнітивних стилів, пізнавальної сфери особистості; соціально-психологічна адаптація ВПО та українських біженців у зарубіжних країнах.

Старший науковий співробітник наукової теми “Філософсько-просвітницька спадщина Григорія Сковороди (1722-1794): європейський контекст”. Державний реєстраційний номер: 0122U001703.

Наукове керівництво. Здійснює керівництво аспірантами з підготовки кандидатських дисертацій з психології. Керує науковою роботою студентів із написання курсових і дипломних робіт, допомагає студентам у підготовці наукових публікацій. Керує роботою студентської проблемної групи «Проблеми творчості та обдарованості», організовує та керує психодіагностичною практикою в закладах освіти.

Керівництво студентами, які зайняли І місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з педагогічної та вікової психології (Потапенко Н., 2009 р.; Корж А., 2015 р.; Кривошеїна С., 2019 р.).

Керівництво переможцем (диплом ІІ ступеня) III етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з педагогіки і психології у 2013/2014 навчальному році учнів-членів Малої академії наук (наказ №110 від 25.02.2014, м.Київ)

Основні наукові праці. Автор понад 160 наукових праць, зокрема колективних монографій, навчальних та навчально-методичних посібників.

Навчальні дисципліни: «Основи психологічних досліджень та математичні методи в психології», «Експериментальна психологія», «Психодіагностика», «Організаційна психологія», «Академічна грамотність та доброчесність», спецкурсів «Практична психодіагностика дітей», «Практична психодіагностика сім’ї», «Психологія обдарованості», «Психологія творчості», «Експрес-діагностика в психологічному консультуванні», «Психологія роботи з персоналом»; курсів в аспірантурі «Математичні методи та моделювання у психології», «Психологія креативності», «Методи психологічного супроводу розвитку особистості».

Нагороди:

Відмінник освіти

Грамота Міністерства освіти і науки України

Почесна грамота Міністерства освіти України

Грамота Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д.Ушинського

Грамота Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

Грамоти та подяки Університету Григорія Сковороди в Переяславі

Перейти до вмісту