Горденко Світлана Іванівна

Screenshot_1-1-300x300

Горденко
Світлана Іванівна 

Кандидат історичних наук, доцент, доцент кафедри здоров’я і безпеки життєдіяльності

ГРАФІК КОНСУЛЬТУВАННЯ:

кабінет № 406
(корпус № 1, поверх № 4)

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ:

svetagordenko@ukr.net

Біографічні відомості. Народилася 13 липня 1981 р. у місті Переяславі-Хмельницькому Київської області.

Навчання. В 1997 р. закінчила Переяслав-Хмельницьку ЗОШ І-ІІІ ст. № 3. У червні 2004 р. закінчила ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Трудове навчання (технічна праця) та основи інформатики» здобувши кваліфікацію вчителя трудового навчання (технічної праці), креслення, основ інформатики та підприємництва, безпеки життєдіяльності.

Упродовж 2006–2009 рр. С. І. Горденко навчалася в аспірантурі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» за спеціальністю 07.00.07 – історія науки й техніки.

Під керівництвом доктора історичних наук, академіка В. П. Коцура у жовтні 2010 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 27.053.01 у ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» захистила дисертацію на тему «Наукова, педагогічна та громадська діяльність професора А.Є. Зайкевича (друга половина ХІХ століття – 1931 р.)». За рішенням президії Вищої атестаційної комісії України у січні 2011 р. С. І. Горденко присуджено науковий ступінь кандидата історичних наук.

Робота. Із вересня 2009 р. С. І. Горденко розпочала науково-педагогічну діяльність на кафедрі загальнотехнічних дисциплін і методики викладання трудового навчання та креслення університету на посаді викладача.

Після закінчення аспірантури з 2011 р. С. І. Горденко працює на посаді старшого викладача.

У вересні 2013 р. С. І. Горденко переведена на кафедру медико-біологічних дисциплін і валеології університету, а з 2015 р. працює на посаді доцента. У 2021 році за рішенням Атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України присвоєно вчене  звання доцента кафедри медико-біологічних дисциплін і валеології.

З вересня 2021 року призначено заступником завідувача кафедри медико-біологічних дисциплін і валеології з профорієнтаційної роботи.

Суспільно-громадська діяльність. З 2012 р. є членом науково-методичної ради з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення Київської області.

З 2014 р. Горденко С.І. є членом загону першої допомоги Червоного Хреста України.

У вересні 2017 р. С. І. Горденко обрано членом Європейської асоціації наук із безпеки (Польща). У цьому ж році пройшла курси підвищення кваліфікації для викладачів членів Європейської Асоціації наук з Безпеки (EUROPEAN ASSOCIATION for SECURITY, штаб-квартира Краків, Республіка Польща) у рамках реалізації спільного проєкту науково-дослідної роботи «Безпека життєдіяльності у сучасному світі».

З 2019 р. Горденко С.І. є членом Національної спілки краєзнавців.

Коло наукових інтересів. До кола наукових інтересів Світлани Іванівни Горденко належать формування здоров’язбережувальної компетентності студентської молоді в системі безперервної освіти, удосконалення навчання з питань цивільного захисту, безпеки життєдіяльності, охорони праці у закладах вищої освіти.

Основні наукові праці. С. І. Горденко автор понад 90 публікацій, серед яких зарубіжні та фахові статті, матеріали міжнародних та всеукраїнських конференцій, публікації у періодичних виданнях, які включені до наукометричних баз Web of Science.

Горденко С. І. є автором трьох навчально-методичних посібників – «Охорона праці в галузі» (2022 р.), «Цивільний захист» (2022 р.), «Охорона праці в галузі. Цивільний захист» (2022 р.), та співавтором двох підручників («Охорона праці в галузі» (2019 р.), «Цивільний захист» (2020 р.).

Навчальні дисципліни. С. І. Горденко забезпечує викладання таких навчальних дисциплін: «Охорона праці в галузі», «Безпека життєдіяльності», «Цивільний захист», «Основи охорони праці». Розробила навчальні програми та пакет навчально-методичного забезпечення (курс лекцій, практичних занять, завдання для самостійної роботи та тестові завдання) для заочної та денної фори навчання із зазначених дисциплін. Педагогічна діяльність спрямована на підготовку висококваліфікованих фахівців, здатних творчо мислити, вирішувати складні проблеми інноваційного характеру й приймати рішення з урахуванням особливостей майбутньої професійної діяльності, що забезпечить у майбутньому безпеку персоналу, захист населення в небезпечних і надзвичайних ситуаціях та формування мотивації щодо посилення особистої відповідальності та забезпечення гарантованого рівня безпеки функціонування об’єктів галузі, матеріальних та культурних цінностей.

  1. Грамота від ДВНЗ «Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди» (з нагоди Дня працівника освіти) 2017 р.
  2. Подяка від Національної спілки краєзнавців України 2019 р.
  3. Грамота від УГСП (з нагоди Дня працівника освіти) 2020 р.
  4. Подяка від університету ДФС України 2021 р.
  5. Подяка від Державного податкового університету 2022 р.
  6. Грамота від УГСП (з нагоди Дня працівника освіти) 2023 р.
Перейти до вмісту