Відбулася презентація краєзнавчих праць Юрія Коржова

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Відбулася презентація краєзнавчих праць Юрія Коржова

11 квітня 2019 року відбулася чергова подія в межах науково-просвітницького проекту «Краєзнавчі зустрічі». Проект було започатковано у жовтні 2018 р. Він реалізується працівниками науково-дослідного відділу історичного краєзнавства Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав». Основну увагу зосереджено на оприлюдненні наукової інформації щодо важливих історичних подій, висвітленні ролі та значення відомих постатей, поширенні відомостей про об’єкти історико-культурної спадщини, що мають безпосередній взаємозв’язок з Переяславщиною. Проект має на меті популяризацію знань про історичне минуле Переяславщини та спрямований на відновлення історичної пам’яті та виховання патріотизму шляхом донесення актуальної інформації до широкого загалу слухачів. Цільову аудиторію проекту складають історики, краєзнавці, освітяни, викладачі, студенти, учителі, учні, працівники культурних установ, містяни, що цікавляться історичним минулим рідного краю.

Черговий захід проекту відбувся у конференц-залі ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». У присутності широкої цільової аудиторії (музейні працівники, викладачі, студенти, бібліотекарі, журналісти та представники громадськості) відбулася зустріч з дослідником історії Переяславщини, членом Національної спілки краєзнавців України Юрієм Коржовим. Організаційне сприяння надали бібліотека та наукове товариство студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених цього навчального закладу, а також місцеві засоби масової інформації – ТРК «Альта» та газета «Вісник Переяславщини». Приводом для зібрання послугувала поява друком одразу трьох праць Юрія Коржова, що вийшли у серії «Краєзнавча бібліотека Переяславщини», що започаткована при НІЕЗ «Переяслав»:

• Коржов Ю.Б. Ташань. Історія та родовідна книга села Переяславського краю. У 2-х томах / Ю.Б. Коржов. – Чернігів: Видавець Лозовий В.М., 2017. – Т. 1. – 280 с. іл. – (Серія: Краєзнавча бібліотека Переяславщини ; вип. 4).
  • Коржов Ю.Б. Ташань. Історія та родовідна книга села Переяславського краю. У 2-х томах / Ю.Б. Коржов. – Чернігів: Видавець Лозовий В.М., 2018. – Т. 2. – 520 с. іл. – (Серія: Краєзнавча бібліотека Переяславщини ; вип. 11).
  • Коржов Ю. Б. Пологи-Вергуни. Село в матеріалах Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 років. Переяславський полк. / Упорядник Ю. Б. Коржов. – Чернігів: Видавець Лозовий В. М., 2018. – 154 с. – (Серія: Краєзнавча бібліотека Переяславщини ; вип. 12).

Модератором зустрічі виступив завідувач науково-дослідного відділу історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав», к.і.н. Тарас Нагайко. Ним для присутніх було представлено електронну презентацію серії «Краєзнавча бібліотека Переяславщини». На початку заходу присутні мали змогу почути розлогий виступ голови міського осередку Національної спілки краєзнавців України, к.і.н., професора Олександра Колибенка, в якому він окреслив стан розвитку краєзнавства на Переяславщині та охарактеризував найбільш помітні краєзнавчі видання, що вийшли друком поза згаданою серією.

Традиційно під час проведення краєзнавчих заходів діяла книжкова виставка краєзнавчих видань, організована бібліотекою університету.

У процесі презентації автор представив загалу багаторічні наукові напрацювання, окреслив основні напрями власної пошукової роботи, а також дав оцінку наявній джерельній базі. Виступ спікера та загальне обговорення стосувалося теми «Генеалогічні та археографічні студії в історичному краєзнавстві».

Доповідаючи про роботу над книгами, Юрій Коржов відзначив, що допомогу у редагуванні, рецензуванні, макетуванні вказаних праць та консультування під час їх написання здійснили Валентина Батрак, к.і.н., проф. Олександр Колибенко, Володимир Набок, Людмила Набок, к.і.н. Тарас Нагайко та к.і.н. Олекандр Юрченко. Також автор подякував усім, хто надавав відповідні матеріали та відомості, зокрема науковцям відділу археології НІЕЗ «Переяслав» Галині Бузян, Дмитру Тетері, Олександру Прядку та односельцям.

Під час заходу до слова були запрошені численні гості – учасники «Краєзнавчих зустрічей». Зокрема, виступи мали: дружина автора Анжеліка Батечко, історик-етнограф Людмила Набок, голова ГО «Старий Дніпро» Віталій Іващенко, член цієї організації краєзнавець Микола Чирков, завідувач Меморіального музею Г.С. Сковороди Тетяна Родіоненко, делегація гостей з с. Ташань, директор університетської бібліотеки Ольга Шкира. Учасники заходу висловили бажання зустрітися знову за чергової нагоди – появи нового видання з історії Переяславщини.

ДОВІДКА:

Коржов Юрій Борисович. Народився 21 листопада 1966 р. в м. Києві. У 1988 р. закінчив Київське вище військове авіаційно-інженерне училище. Старший науковий співробітник наукового центру зв’язку та інформатизації Генерального штабу Збройних Сил України, підполковник запасу. Одружений, має чотирьох дітей, трьох онуків. Автор наукової монографії «Ташань. Історія та родовідна книга села Переяславського краю» у 2-ох томах. Упорядник та видавець матеріалів Генерального опису Лівобережної України 1765-1769 рр. в межах Переяславського полку, зокрема про населені пункти: Вергуни, Положаї, Ташань. Коло наукових інтересів: історія України, історія Переяславщини, генеалогія. Член Національної спілки краєзнавців України.

Завідувач науково-дослідного відділу історичного краєзнавства НІЕЗ «Переяслав», к. і. н. Тарас Нагайко

%d bloggers like this: