Про Українсько-білоруський вебінар з питань інновацій у дошкільній освіті

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Про Українсько-білоруський вебінар з питань інновацій у дошкільній освіті

У рамках виконання положень угоди про співпрацю з кафедрою педагогіки дитинства і сім’ї Закладу освіти «Могильовський державний університету ім. А.А. Кулешова» (Республіка Білорусь) та кафедрою психології і педагогіки дошкільної освіти нашого закладу вищої освіти 24 квітня 2018 р. відбувся 2-й Міжнародний науково-методичний вебінар «ІННОВАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ДОШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ». Урочисте відкриття здійснювали завідувачі кафедр обох закладів: Прокоф’єва Ольга Олегівна – завідувач кафедри педагогіки дитинства і сім’ї, кандидат педагогічних наук, доцент та Калмикова Лариса Олександрівна – завідувач кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, доктор психологічних наук, професор.

У цьогорічному вебінарі взяли участь як члени кафедр, так і студенти спеціальності «Дошкільна освіта» Закладу освіти «Могильовський державний університету ім. А.А. Кулешова» та ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди». Від української сторони власні напрацювання науково-дослідницької діяльності презентували і виступили з доповідями: Калмикова Лариса Олександрівна – завідувач кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, доктор психологічних наук, професор на тему «Інновацій і новацій в дошкільній освіті»; Гавриш Наталія Василівна – доктор педагогічних наук, професор, заступник завідувача кафедри з наукової роботи на тему «Середовищна модель освітнього процесу як чинник особистісного і соціального розвитку дошкільників»; Волженцева Ірина Вікторівна – доктор психологічних наук, професор, академік УТА на тему «Технології онтомузикотерапії в розвитку емоційно-виразного мовлення дошкільників»; Лохвицька Любов Василівна – кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, заступник декана факультету педагогіки і психології з наукової роботи на тему «Сучасні технології морального виховання дошкільників: огляд нових підходів» та Харченко Наталія Валентинівна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти на тему «Психолінгвістичні технології розвитку аудіювання у дітей старшого дошкільного віку». Виступи викликали неабиякий інтерес у білоруських колег.

Естафету продовжили Прокоф’єва Ольга Олегівна – завідувач кафедри педагогіки дитинства і сім’ї, кандидат педагогічних наук, доцент ЗО «Могильовський державний університет ім. А.А. Кулешова» (Республіка Білорусь) з темою: «Технологія професійної підготовки майбутніх педагогів дошкільних закладів до екологічної освіти дошкільників»; Дедулевич Марина Миколаївна – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки дитинства і сім’ї ЗО «Могильовський державний університет ім. А.А. Кулешова» (Республіка Білорусь) з темою: «Технологія фізичного виховання дітей дошкільного віку» та Єршова Наталія Вікторівна – здобувач кафедри педагогіки дитинства і сім’ї ЗО «Могильовський державний університет ім. А.А. Кулешова» (Республіка Білорусь) з темою: «Методика полікультурної освіти дітей старшого дошкільного віку засобом проектно-ігрової діяльності».

В обговоренні взяли участь викладачі кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти: Андреєва Тамара Титівна – кандидат філософських наук, доцент, заступник завідувача кафедри; Дем’яненко Світлана Дмитрівна – кандидат педагогічних наук, доцент; Мисан Інна Володимирівна – кандидат педагогічних наук, доцент; Чернякова Олена Іванівна – кандидат педагогічних наук, старший викладач;  Литвишко Олена Миколаївна – викладач; Савчин Олександр Михайлович – викладач; Рудківська Наталія Леонідівна – викладач; Дедюша Юлія – аспірант.

Білоруським колегам за сприяння у виконанні положень угоди про спільну науково-педагогічну діяльність від української сторони подякувала декан факультету педагогіки і психології нашого закладу вищої освіти Яценко Ліана Вікторівна – кандидат педагогічних наук, доцент.

Підводячи підсумки вебінару, обидві сторони висловили схвалення у проведенні такого формату співробітництва і дійшли згоди у прийнятті такого рішення: оскільки проблеми пошуку інноваційних підходів у дошкільній освіті є тотожними як в українській освітній системі, так і в білоруській, то вагомим моментом є також і очне обговорення спільних актуальних питань. Білоруські колеги запросили до участі в Міжнародному семінарі, який буде проходити в жовтні місяці і покликаний знайти шляхи та оптимальні заходи задля розв’язання піднятих завдань у дошкільній освіті. Наостанок було окреслено коло подальших кроків для продовження плідної співпраці між зазначеними кафедрами білоруського закладу вищої освіти та нашого.

Модератор заходу Лохвицька Любов Василівна,

кандидат педагогічних наук, доцент,

професор кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти,

заступник декана факультету педагогіки і психології з наукової роботи