Університет отримав гран-прі та золоту медаль в рамках XІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2021» – як це було • Університет Григорія Сковороди в Переяславі

Університет отримав гран-прі та золоту медаль в рамках XІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2021» – як це було

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Університет отримав гран-прі та золоту медаль в рамках XІІ Міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2021» – як це було

У період 26-28 травня 2021 року у столичному Палаці Спорту тривала робота головних подій освітньої галузі України – XІІ міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2021» та виставки освіти за кордоном «World Edu». Заручаючись інформаційною та методично-організаційною підтримкою Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти» її традиційно організувала та провела компанія «Виставковий Світ». Сумлінно не зраджуючи своїм славним традиціям, які розпочалися ще у 2007 році, наш університет теж був представлений своїми профорієнтаційним та мистецьким стендами, а також потужною делегацією на чолі з представниками приймальної комісії університету та викладачами й здобувачами кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання. На місці події був і представник прес-служби університету, а відтак саме на часі переглянути повний репортаж з місця події.

Певно, розпочати варто з того, що вже вдванадцяте виставка зібрала 583 учасників-закладів освіти різного ступеня.  представників закладів вищої, фахової передвищої та післядипломної освіти, а також наукові установи. 375 закладів середньої, дошкільної та позашкільної освіти подали на виставку свої матеріали методичні розробки, авторські програми, описи власного досвіду, наукові роботи. Усі роботи пройшли довгий шлях затвердження та були верифіковані експертною комісією Міністерства освіти і науки України. Водночас, не складно було знайти серед виставкових рядів й представництва закордонних закладів освіти та міжнародних освітніх агенцій. При вході і між рядами учасників своїми досягненнями ділилися виробники й постачальники засобів навчання, проєктів, програм і рішень для галузі освіти, асоціації, видавництва, освітні портали – усі охочі мали змогу налагодити з ними співпрацю безпосередньо у ході виставки.

Зважаючи на карантинні обмеження, які й без того тричі змінювали дату проведення виставки, без традиційних зібрань та урочистих промов цього разу вирішено було обійтися. Коли усі учасники зібралися та завершили облаштування своїх стендів гучномовець сповістив про початок роботи зібрання та зазначив, що свої привітальні слова до учасників виставки надіслали голова Верховної Ради України Дмитро Разумков, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, президент НАПН України, міністр освіти і науки України (2000-2005 рр.) Василь Кремень та директор Інституту модернізації змісту освіти Євген Баженков.

До слова, усі конференції, презентації, семінари, тренінги, педагогічні коучинги, освітні воркшопи, майстер-класи теж, переважно, було заплановано у онлайн-форматі – до них долучилися керівники та провідні фахівців і науковці структур-організаторів та практичні працівники галузі освіти, виробники і постачальники засобів навчання, а також випускники, учні, батьки і широка громадськість. Принагідно, не міг не відзначитися у цьому процесі і наш університет – забігаючи наперед варто сказати, що представники факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва проводили очний майстер-клас із виготовлення національних виробів, а кафедри педагогіки та документознавства проводили круглі столи.

Коли стрілка годинника минула одинадцяту на стендах розпочалося нагородження кращих. Університет Григорія Сковороди в Переяславі також помножив свою скарбничку перемог, адже, поза звичними для таких заходів дипломів «за активну участь» та подяки на адресу ректора, здобув гран-прі у номінації «Інновації у створенні й упровадженні системи дистанційного навчання в умовах сучасних викликів» та гран-прі у номінації «Вища освіта України». Крім того, наш заклад було нагороджено золотою медаллю у номінації «STEM-освіта: сучасні формати й практичні рішення від дошкільника до компетентного учня і студента».

За доброю традицією чи не найбільша увага учасників зібрання прикута до виставки студентів та викладачів спеціальності «Образотворче мистецтво» факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва. У 2021 році вони презентували наш заклад новими творчими роботами з живопису (куратор – Роман Мотузок), художнього текстилю (куратор – Тетяна Носаченко), флористичного дизайну з тканини (керівник – Олена Шпитальова) та фактурного в’язання дитячих іграшок (керівник – Інна Рубан).Звісно ж, пандемія позбавила сковородинівських митців можливості провести традиційні майстер-класи, проте подібну нашій експозиції знайти на виставці було направду складно.

Про свої враження розповідає кандидат педагогічних наук, заступник завідувача та доцент кафедри мистецьких дисциплін і методик навчання факультету педагогічної освіти, менеджменту і мистецтва Тетяна Носаченко:  «Хочемо зазначити, що такі виставки не тільки привертають увагу та презентують наш університет перед майбутніми студентами, але й дають змогу поспілкуватися зі студентами і колегами-викладачами з інших ЗВО, поділитися досвідом та науково-методичними здобутками, обговорити проблеми сучасної вищої освіти, підвищити й розширити науково-педагогічний і творчий потенціал як студентів, так і викладачів. Родзинкою виставки були авторські роботи викладачів: вражали неперевершені акварелі Романа Мотузка, наповнені світлом і життєдайним колоритом, та квіткові композиції Тетяни Носаченко, виконані в техніці сучасного живопису з використанням монотипії, фактурних елементів та контурного розпису.  Гості виставки завжди здалеку пізнають наш заклад по творчих роботах. Не став виключенням і цей рік, коли усі з великим захопленням та цікавістю розглядали представлені роботи та фотографувалися на фоні наших виставок. Пригадуємо з колегами ті часи, коли на нашому стенді ще до нашого приїзду нас вже чекали охочі взяти участь у майстер-класах і переглянути, що нового цього разу привезуть митці з Переяславського університету. Ми завжди представляємо багато цікавих та нових робіт – щоразу щось змінюється, оновлюється, застосовуються якісь нові підходи, техніки чи засоби створення. Гості завжди помічають і відзначають це все».

Поза тим, не оминали майбутні здобувачі, колеги та поважні гості з України та близького зарубіжжя стенду профорієнтаційної діяльності університету – було помітно, що люди помітно цікавляться нашими здобутками та новинами, знайомляться із роздатковим матеріалом.

Приємно, що серед гостей були й колишні випускники альма-матер, які нині працюють у багатьох освітніх закладах України і передають свої щирі вітання нашому місту та університету. З-поміж таких варто відзначити випускницю Аліну Середюк, яка нині працює заступницею директора Центру дистанційної освіти «Джерело» та представляла на виставці свій заклад. У перервах роботи вона завітала до мистецького стенду нашого університету, та, поміж іншим, розповіла ось що:

«Я навчалася в університеті на відділенні образотворчого мистецтва – дуже вдячна своїм педагогам, які мене, так би мовити, «виростили» і успішно «випустили» як фахівця. Після випуску рік пропрацювала в школі, а потім знову ж продовжила навчання в нашому університеті на спеціалізації «Менеджмент. Управління освітніми закладами. Надалі знову ж таки працювала в різних школах столиці, а нині вже рік працюю заступником директора з навчально-виховної роботи в Центрі дистанційної освіти «Джерело». Вона започаткована у 2013 році і є однією з перших подібних в Україні. Спеціалізується на тому, аби діти перебуваючи вдома, за комп’ютером, в комфортних для себе умовах могли отримувати освіту. Надсилаю усім сковородинівцям найтепліші вітання. Наш університет – це казка. Я чи не щодня пригадую навчання в ньому, і щиро вдячна всім нашим педагогам. Кажуть, що щастя не можна осягнути одразу, але нині, з плином часу, я констатую що моє навчання в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі це було саме це щастя»

Пишаємося новими перемогами альма-матер, і сподіваємося, що ви радієте разом із нами. Навіть не сумніваємося у тому, що далі буде.

Автор публікації

Максим Левченко

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на phdpu.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ПРОФІЛІ ВИКЛАДАЧІВ

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Кабінет Міністрів України затвердив положення щодо реєстру кваліфікацій
17.06.2021
У вівторок, 22 червня 2021 року, відбудеться спільне засідання ректорату та Вченої ради
17.06.2021
Міжнародна тенісна академія шукає охочих стати вихователями на літній сезон відпочинку
15.06.2021
Перейти до вмісту