«З духовним минулим у майбутнє»: завтра в університеті презентують факсимільне видання «Пересопницького Євангелія» • Університет Григорія Сковороди в Переяславі

«З духовним минулим у майбутнє»: завтра в університеті презентують факсимільне видання «Пересопницького Євангелія»

Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Анонси > «З духовним минулим у майбутнє»: завтра в університеті презентують факсимільне видання «Пересопницького Євангелія»

Пересопницьке Євангеліє – національна святиня України, визначна рукописна пам’ятка староукраїнської літературної мови й мистецтва, переклад євангелія так званою простою мовою, досить близькою до народної. Президенти України під час інавгурації присягають народові не лише на Конституції України, а й на Пересопницькому Євангелії, яке символізує історичні корені української духовності.

На початку 2021 року Бібліотека Університету Григорія Сковороди в Переяславі придбала факсимільне видання Пересопницького Євангелія, виготовлене завдяки старанням видавництва «АДЕФ-Україна» та його керівників Алли Істоміної та Ігоря Шпака.

Уже завтра, 5 лютого 2021 року о 11:00 в залі інформаційних ресурсів «Чумацький шлях» відбудеться круглий стіл присвячений 460-й річниці створення «Пересопницького євангелія». Серед учасників зібрання: доктор історичних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, дійсний член (академік) Національної академії педагогічних наук України, ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі, заступник голови Національної спілки краєзнавців України Віктор Коцур; доктор історичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії наук України, заступник директора з наукової роботи, завідувач відділу історії України XIX — початку XX ст. Інституту історії України НАН України, голова Національної спілки краєзнавців України. Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат премії НАН України ім. М. І. Костомарова, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, лауреат премії ім. Дмитра Яворницького, член Національної спілки журналістів України Олександр Реєнт. директор  підприємства: «Видавничий дім «АДЕФ-Україна» Алла Істоміна; видавець, науковець, автор багатьох книг Ігор Шпак; громадський і культурний діяч, історик, краєзнавець, журналіст, заслужений працівник культури України, дослідник української духовно-культурної спадщини, директор  Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило та один з співмеценатів перевидання Пересопницького Євангелія, міський голова Переяслава, почесний член кафедри анатомії тварин ім. акад. В. Г. Касьяненка Національного університету біоресурсів і природокористування України Вячеслав Саулко.

У рамках заходу відбудеться довгоочікувана церемонія передачі репринтного видання «Пересопницького Євангелія» бібліотеці Університету, після чого присутніх очікує огляд експозиції книжкового фонду університету та фотосесія.

Про саме видання та його значення для міста та університету розповідають меценати його придбання для бібліотеки університету:

Саулко Вячеслав Володимирович, міський голова Переяслава, кандидат ветеринарних наук:

«Пересопницьке Євангеліє окрилює людину на добрі справи, надає життєвих сенсів, спонукає служити Богу і людям. Читаючи Пересопницьке Євангеліє, прямуєш до храму великої віри, любові і добра».

Саулко

Павлушко Юрій Іванович, голова ПП «Соснова», кандидат історичних наук:

«Сьогодні ми творимо новітню історію. Водночас, зрозуміти її закономірності можна, лише доторкнувшись до літературних перлин минулого, зокрема Пересопницького Євангелія».

Павлушко

Ярема Олександр Григорович, керівник та засновник ПП «Земля Переяславщини»:

«Любити свій край – це поціновувати працю хліборобів, учених, митців, які творять безсмертя всьому, чого торкається їхній життєвий подвиг. Пересопницьке Євангеліє – приклад такого вікопомного подвигу».

Screenshot_1

Куйбіда Віталій Вікторович, декан факультету фізичної культури, спорту і здоров’я Університету Григорія Сковороди в Переяславі, доктор історичних наук, професор:

«Національна святиня України в Університеті Григорія Сковороди в Переяславі надихатиме викладачів і студентів творити людям добро, служити Україні, бути гідним її великої історії і культури».

kujbida-1

Коцур Віктор Петрович, ректор, дійсний член НАПН України, доктор історичних наук, професор:

«У вікопомному Переяславі – центрі формування української народності, визвольної боротьби, державництва і свободи, в Університеті Григорія Сковороди Пересопницьке Євангеліє єднає покоління, освячує сіяти розумне, добре, вічне на многії і благії літа».

PHD_7425

Реєнт Олександр Петрович, заступник директора Інституту історії України НАН України, член-кореспондент НАН України, доктор історичних наук, професор:

«Меценати Переяславщини і колектив Університету Григорія Сковороди вкотре продемонстрували патріотизм і пошанування історичної пам’яті, на яких базується цивілізаційний поступ Української держави».

Reyent

Шумило Сергій Вікторович, директор міжнародного Афонського інституту:

«Пересопницьке Євангеліє – визначна рукописна пам’ятка літературної мови й мистецтва, переклад Євангелія так званою простою мовою, досить близькою до народної. Створена на Волині в середині ХVI ст., вона стала національним раритетом. Не зважаючи на драматичність нашої історії, Пересопницьке Євангеліє зберігалося, трепетно передавалася з покоління в покоління».

shumilo_s

Нагадаємо, що у 2008-му році Київська митрополія Української Православної Церкви спільно з Національною академією наук України та Видавничим домом «АДЕФ-Україна» випустили факсимільний варіант Пересопницького Євангелія. Задля відтворення повнокольорових пергаментних сторінок Євангелія знайдено папір, який цілком відповідає пергаменту за тактильними властивостями та фактурою.

Запрошуємо приєднатися до роботи круглого столу науково-педагогічну та студентську спільноту університету, усіх охочих містян, музейників представників наукової та творчої інтелігенції, духівництво, представників ЗМІ.

Відділ PR-технологій та зв’язків з громадськістю

Прес-служба університету

Використання будь-яких матеріалів, розміщених на порталі, дозволяється за умови посилання на phdpu.edu.ua. При копіюванні матеріалів порталу для інтернет-видань обов’язковим є пряме та відкрите для пошукових систем гіперпосилання в першому абзаці на цитовану статтю або новину.

ПРОФІЛІ ВИКЛАДАЧІВ

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Посміхайтеся і розквітайте цієї весни – зі святом, наші любі! [ВІДЕО]
08.03.2021
Онлайн-зустріч з представниками Стамбульського фонду науки та культури. Про що говорили?
05.03.2021
Стартував онлайн-курс для сковородинівців із вивчення китайської мови
05.03.2021
Перейти до вмісту