Університет Григорія Сковороди в Переяславі > Публікації > Новини > Відбулося спільне засідання Президії Національної спілки краєзнавців України і Оргкомітету краєзнавчого, історико-культурологічного конкурсу імені П.М. Коцура

Вчора, 26 вересня, делегації ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Григорія Сковороди» та Національної спілки краєзнавців України завітала на Сумщину, де в смт. Недригайлів відбулося спільне засідання із Оргкомітетом краєзнавчого, історико-культурологічного конкурсу імені П.М.Коцура.

На засіданні була присутня делегація нашого навчального закладу, зокрема ректор університету, академік Віктор Коцур, професор Анатолій Коцур, доценти Галина Коцур, Віталій Коцур та Оксана Костенко, Олександр Молоткін та інші. Спілку краєзнавців представляли голова спілки, професор Олександр Реєнт, перший заступник голови, доцент Руслана Маньковська, відповідальний секретар НСКУ Володимир Дмитрук, голова Київської міської організації НСКУ Олександр Гончаров, головний науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олександр Гуржій, голова Київської обласної організації НСКУ Григорій Савченко та інші.

Візит розпочався із екскурсійної програми, яка включала ознайомлення із культурно-історичною спадщиною села Пустовійтівка (Роменський район) – малою Батьківщиною останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Калнишевського (музей Петра Калнишевського Державного історико-культурного заповідника «Посулля», пам’ятник Петру Калнишевському, Троїцька церква, споруджена на кошти П. Калнишевського, унікальне Євангеліє середини XVIII ст., подароване П. Калнишевським храму с. Пустовійтівка), огляд меморіалу «Трагічні жнива» та церкви святого Андрія Первозванного у селі Хоружівка; пам’ятника мамонту (1841р.) в селі Кулишівка тощо.

Друга частина візиту делегації на Сумщину відбулася в смт. Недригайлів і включила екскурсію краєзнавчим музеєм, засідання Оргкомітету краєзнавчого, історико-культурологічного конкурсу імені П.М. Коцура та обговорення поточних питань діяльності Президії НСКУ.

В актовій залі дитячої музичної школи, куди, крім гостей, завітали представники місцевої влади, зокрема голова Недригайлівської РДА Сергій Панченко, голова Недригайлівської районної ради Іван Нанка,  голова Недригайлівської ОТГ Ігор Остапчук, представники краєзнавчої спільноти, ЗМІ та громадськості, відбулося вручення нагород Спілки активу, подвижникам музейної справи (проводив член-кореспондент НАН України, голова НСКУ О.П. Реєнт) і нагородження лауреатів й учасників Краєзнавчого, історико-культурологічного конкурсу імені П.М. Коцура (здійснювали професори А.П. Коцур і В.П. Коцур).

Ця частина програми була насичена музичними виступами учнів і викладачів Недригайлівської дитячої музичної школи (директор О.В. Дядченко). Варто відмітити, що подібний тандем подій був першою ластівкою і відбувся вперше за час співпраці нашого навчального закладу та Національної спілки краєзнавців.

За матеріалами Національної спілки краєзнавців України