Афіляція ВНЗ

14 лютого – День Святого Валентина

(0 votes)

14 лютого – День Святого Валентина: історія виникнення свята

День святого Валентина, який протягом кількох століть, відзначається у світі 14 лютого, є найромантичнішим та найочікуванішим святом для всіх закоханих. Для багатьох – це чудовий момент для прояву почуттів, для когось – просто привід повеселитися.

У свята є конкретний «винуватець» – християнський священик Валентин.

Ця історія датується приблизно 269 роком. В той час Римською імперією правив Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його планів – шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім’ю прогодувати. І, щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.

Але на щастя знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, стала таємно вінчати легіонерів. Ним був священик на ім’я Валентин з римського міста Терні. Він був справжнім романтиком, тому що його улюбленими розвагами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти об’єктам їх пристрасті.

Дізнавшись про це, імператор засудив Валентина до страти. Трагічність ситуації була ще і в тому, що і сам Валентин був закоханий в дочку тюремника.

За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про свою любов, і підписав його “Твій Валентин”. Прочитано воно було вже після того, як його стратили. Дата страти співпала з римським торжеством на честь Юнони, богині любові. З тих пір люди щороку 14 лютого згадували Валентина і влаштовували свято всіх закоханих.

Згодом, як християнський мученик, що постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласіус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

З 1969 року в результаті реформи богослужіння святий Валентин був вилучений з літургійного календаря католицької церкви (разом з іншими римськими святими, відомості про життя яких суперечливі та недостовірні). Втім, і до 1969 року церква не схвалювала і не підтримувала традицій святкування цього дня.

Чи так це було чи інакше, але, по всій видимості, саме тоді з’явилася традиція писати в День святого Валентина любовні записки – “валентинки”.

А ще в це свято прийнято влаштовувати весілля і вінчатися. Вважається, що це стане запорукою вічного кохання.

Якщо ж повернутися до сучасності, то щороку молоді люди в День закоханих дарують один одному валентинки, які містять зізнання в коханні. Основним подарунком на День святого Валентина є різноманітні солодощі у вигляді сердечок. М’які іграшки, сувеніри та квіти також користуються великою популярністю. Очевидним є те, що головні символи свята повинні бути виконані в яскравих червоних і рожевих тонах – кольорах, що означають пристрасть і полум'я почуттів.

"Кохати - означає бачити диво, яке не бачать інші люди", - стверджував один великий філософ. Беззаперечним буде те, що кохати, дарувати тепло, ніжність своїх почуттів іншій людині – це прекрасно.

Дві речі між людьми найбільшого вартують,
Життя й кохання - тіло і душа.
Без духа тіло - прах, його вітри роздують
Й знаку не стане, заросте трава.
Так без кохання і життя тьмяніє,
Як лист осінній піде в небуття
Щасливий той, хто зрозуміть зуміє
Що лиш Любов - продовження життя.

Вітаємо усіх з Днем Святого Валентина!

Редакція газети «Педагогічні обрії»

Read 86 times