Понеділок, 04 грудня 2017 13:15

УКРАЇНЦІ В МЮНХЕНІ ВШАНАЛИ СВІТЛУ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ 1932-1933 РОКІВ

(0 votes)

Немає міста в Німеччині, де живуть українці, щоб не сколихнула пам’ять тих, які пережили страшний геноцид,  і тих які втратили своїх рідних, знайомих в роки трьох штучних Голодоморів, котрі були чітко сплановані з метою послідовного знищення українського народу комуністичним режимом.

Українці в Радянському Союзі були другою за численністю національною спільнотою, яка мала величезний культурно-історичний спадок, свою мову, власні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби, а тому становили велику і небезпечну загрозу для Радянської Імперії та її загарбницької деспотичної політики. Боротьбу українського народу за незалежність не можна було здолати в самій свідомості народу, а тому радянські злочинці вирішили голодом розкласти психіку українського народу, винищити еліту нації, обезкровити націю і страхом та голодом заставити мовчати тих, які без фізичної і психічної сили мусили коритися.

Голодомор був засобом Геноциду проти українського народу, і ця практика, передана  Російською імперією, але в страшніших діях тоталітарного режиму, повинна бути засуджена усім світом і признана, як Геноцид.

Голодомор 1932-1933 років в Україні, як явище  геноциду українського народу, підпадає під означення пункту 3 статті 2 Конвенції ООН від 09.12.1948 року про попередження злочину геноциду і покарання за нього. Уряд України вітає ініціативу українських організацій Баварії щодо звернення до Бундестаґу ФРН про визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні Геноцидом українського народу.

Наш обов’язок об’єднати зусилля, зробити все можливе і документально на базі архівних матеріалів доказати правду і відновити пам’ять про одну із найстрашніших трагічних сторінок нашої багатостраждальної історії. І це роблять наші українські вчені на протязі десятків років, особливо зараз, коли архіви доступні для дослідження.

З метою засвідчення правди про штучні голодомори в Україні перед німцями, які, на жаль, ще не визнали голодомор 1932-1933 років Геноцидом,   25 листопада «Німецько-Українським науковим Об’єднанням імені Юрія Блохина», яким керує президент НУНО, почесний професор Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Дарина Блохин була проведена Жалобна наукова академія, на яку запрошено  Консульство України в Мюнхені,  Церковних осіб,  німецьких вчених, керівників  громадських організацій, студентів та українських громадян.

Академія ропочалася  о 17:30  Скорботною Панахидою  Жертвам Голодоморів, яку провів Отець УГКЦ в Мюнхені Іван Мачужак.  Всі присутні із запаленими свічками підійшли до Монументу Жертвам Голодомору, помолилися і поклали свічки, після чого були  запрошені до Зали Церковної домівки, де відбулася Жалобна  Академія, організована «Німецько-Українським науковим Об’єднанням».

Розпочалася Академія акцією «Свічка моління» під звуки Реквіуму Моцарта. Сестра Франціска внесла  запалену свічку, яка  символізувала гасло – «Не дамо згасити пам’ять Жертв Голодоморів в Україні».  На столику  розміщено 5 колосків пшениці, перев’язаних чорною стрічкою. Пшениця – це символ  життя  й пам’ять про Жертви  сталінського режиму в роки  Голодомору 1832-1933 років, коли Сталін видав закон, який за 5 колосків, зібраних  людиною на полі, наказував розстрілювати,  або засилати до Сибіру. А поруч схилився Український  прапор,  перев’язаний  чорною стрічкою.   На столах  викладені книги та матеріали про Голодомори в Україні.

Привертають увагу гостей розміщені на стінах картини дітей Полтавської Академії мистецтва, привезені вчителем Миколою Грибан під назвою: «Пам’ятаймо 1932-1933. Голодомор очима дітей». Вони вражають глибиною осягнення. У кожній картині відчувається «нерв» учня, власне співпереживання. Всі твори  емоційно напружені і експресивні, на них не можливо дивитися спокійно. Вони сприймаються як могутній реквіум мільйонам безневинних загублених душ, як вічний біль України...

Президія зайняла свої місця: Віце-консулін – Ярослава Сочка, Консул – Ігор Березкін,  президент НУНО, професор – Дарина Блохин, отець Іван Мачужак,   ведучі Академії – Тарас Бережанський  і  Леся  Яремчук.

З вітальним словом до учасників зібрання звернулася професор Дарина Блохин. Після вступного слова отець Іван Мачужаку провів молитву. До вітальних слів долучився запрошений консул Ігор Березкін. Він виступив з цікавою промовою до присутніх, використовуючи спогади свої родичів, які пережили  Голодомор. Віце-консулін  Ярослава Сочка  прочитала  власного вірша і привітала всіх присутніх. А далі з доповіддю «Голодомори  в Україні  - політичні злочини проти української нації. Дослідники  Голодоморів» виголосила  професор Дарина Блохин.

Доктор Тарас Бережанський прочитав доповідь про вивчення Голодоморів українськими  дослідниками «Асоціації Голодоморів» в Києві. Студенти і ведучі продекламували вірші,  які навіювали  жаль за  українцями, які  загинули від рук  радянських  катів. Особливо  уважно слухали вірші, які  емоційно  читала  Леся Яремчук, Тарас Бережанський  та ін.

На завершення дійства жертв Голодоморів було вшановано хвилиною мовчання.

Професор Дарина Блохин

(Німеччина)